Ботев Пловдив победи Локомотив София с 2:1 в столичния квартал

...

Ботев Пловдив обърна Локо София в мач на честта

Ботев Пловдив победи Локомотив София с 2:1 в столичния квартал „ Надежда “. Антонио Вутов откри от дузпа за домакините в 34-ата минута. За някогашния футболист на „ канарчетата “ мачът през днешния ден беше по-специален, само че той показва професионализъм.

Пет минути по-късно гостите изравниха посредством Николай Минков, който беше измежду многото промени в стартовия състав на Ботев.

Абдулай Траоре направи обрата цялостен в 50-ата минута, откакто препарара Бубакар Гайе с прекрасен изстрел. В края на мача Карлос Франса получи доста малоумен червен картон и по този начин ще пропусне последната среща на Локо за сезона.

Така Ботев Пловдив събра актив от 36 точки, само че остава последното място в групата от седмо до десето. Локомотив е една позиция по-напред с 42 пункта.

Етикети: Ботев ПловдивЛокомотив София
Източник: safenews.bg