Ботев Пловдив най-накрая успя да запише победа на обновения си

...

Ботев Пд избухна! Три гола за 14 минути разбиха Славия

Ботев Пловдив най-сетне съумя да запише победа на актуализирания си стадион. " Жълто-черните " надвиха с 3:1 над Славия в дуел от 8-ия кръг на efbet Лига. Ивелин Попов откри резултата в 26-ата минута, а в 38-ата и 40-ата минута Мартин Секулич осъществя на два пъти. Малко преди края Ертан Томбак вкара почетно попадение за столичани.

" Канарчетата " стартираха по-активно срещата и в 5-ата минута Попов бе фаулиран пред наказателното поле на гостите. Рабеи извърши директния свободен удар, а топката мина около горния десен ъгъл на Кръстев. В тази минута играта спря за секунди, а почитателите показаха своята поддръжка към легендата на българския футбол Петър Хубчев, който се бори с подла болест.

Постепенно Славия освен изравни играта, само че и взе самодейността, организирайки няколко рискови офанзиви. При една от тях, в 17-ата минута, " белите " завоюваха корнер. След неговото осъществяване Тасем стреля с глава, Ханкич мазета, а Галин Иванов с добавка прати топката в мрежата на домакините. Попадението обаче вярно бе анулирано поради засада на капитана на гостите.

В 23-ата минута Иванов финтира Там и шутира рисково по земя, а Ханкич плонжира и мазета в корнер. И когато Славия играеше по-добре от своя противник, " бялата " защита пдопусна груба неточност при изнасяне на топката в 26-ата минута, която докара до гол за " канарчетата ". Георгиев опитва пас, само че откри Акере. Първоначално Кръстев спря играча на жълто-черните, само че топката попадна в Рабеи, който мигновено я изпрати към непокрития Попов и капитанът на домакините откри резултата, разписвайки се в трети следващ дуел.

Пет минути по-късно Попов изведе Рабей под ъгъл самичък против Кръстев. Последва удар по земя, само че стражът на Славия избави.

Попадението тотално разстрои играта на Славия и в границите на 120 секунди Ботев вкара нови два гола посредством Мартин Секулич. В 38-мата минута Попов изведе чудесно Акере по дясното крило. Той направи пробив и опитва центриране, което се отклони в крайник на неприятелски футболист, трансферира Кръстев и топката влизаше в мрежата на " белите ", само че на голлинията Секулич я довкара с глава.

Само две минути по-късно нов набег на Акере обърка противниковата защита и Стоянов в опит да го спре изведе без да желае Секулич самичък против Кръстев. Таранът в началото не означи, само че след добавка с глава записа името си на таблото за повторно.

През втората част Ботев Пловдив несъмнено понижи темпото, което даде опция на играчите на Славия да изнесат играта в половината на своя съперник.

Атаките на гостите обаче не вещаеха съвсем никаква заплаха за вратата на домакините.

Едва в 63-ата минута гостите стигнаха до забавно състояние пред Ханкич. Галин Иванов центрира в наказателното поле, където Тони Тасев засече с глава и осъществя, само че попадението още веднъж бе анулирано поради засада. Футболистът на гостите реагира бурно и получи жълт картон, а минута по-късно Бакеро реши да го размени.

За Ботев Акере и резервата Антоан Бароан имаха положителни благоприятни условия, само че четвърти гол във вратата на „ белите ” по този начин и не падна.

В 77-ата минута Славия имаше доста добра опция, която бе основана от Галин Иванов. Капитанът на „ белите ” опитва удар от сложна позиция и бе доста покрай това да се разпише, само че Ханкич плонжира и съумя да избие в последния миг в ъглов удар.

Настойчивостта на Славия в тази част от мача даде резултат. Галин Иванов изведе превъзходно резервата Томбак в 82-ата минута, който майсторски означи с шут по земя от дребен ъгъл под плонжа на Ханкич.

До края на дуела резултатът остана неизменен и " канарчетата " се поздравиха с домакинския триумф.

Източник: glasnews.bg