Ботев Пловдив и Етър играят при резултат 1:2 в двубой

...

НА ЖИВО: Етър - Ботев Пловдив 1:2, болярите се върнаха в мача

Ботев Пловдив и Етър играят при резултат 1:2 в дуел от осминафиналната фаза на Sesame Купа на България. Мартин Секулич откри, Джеймс Етоо удвои.

Срещата е с начален час 17:30 и може да я наблюдавате НА ЖИВО по DIEMA SPORT, а Gong.bg ще я наблюдава са за вас минута по минута.

Мачът стартира в относително високо движение и не мина изключително доста време до първия нелош късмет за гол. Николай Минков стреля по земя, само че Гуарноне улови без проблеми. В идващите минути още веднъж " жълто-черните " бяха по-активни, само че ударите им пред вратата на " болярите " бяха много анемични и завършваха в ръцете на Гуарноне.

В 12-ата минута пристигна най-хубавият късмет за гостите - Секулич сервира топката на тепсия за Минков, който стреля мощно, но Мариян Иванов със самопожертвователна интервенция избави вратата си. При последвалия корнер Чернев прати топката над вратата на Етър.

Етър отвърна с рискова обстановка в 19-ата минута. Тогава Шано изведе добре Владислав Найденов, който бе леко в диагонална позиция по отношение на вратата и под натиска на защитник в жълто не нанесе добър завършващ удар.

В средата на първото полувреме Шано се оказа непокрит в противниковото наказателно поле, само че ударът му с глава мина над задачата.

Осем минути преди полувремето Ивелин Попов откри по страховит метод Уме Емануел, който напредна с топката в наказателното поле на Етър, след което стреля в близкия ъгъл, само че Гуарноне се отличи с блестяща интервенция.

Втората част също не стартира безинтересно. Ханкич отрази рисков удар на Николай Янков в самото начало на полувремето. Ботев отговори в 58-ата минута. Тогава Попов засече с глава центриране, само че Гуарноне още веднъж прояви ослепителен инстикт. Ветеранът имаше късмет и за добавка, но топката се оплете в краката му и излезе в навън.

Минути по-късно Секулич надскочи Пламен Димов и излезлия неразчетено Алесандро Гуарноне, само че ударът му с глава не бе прецизен.

В 65-ата минута " канарчетата " най-накрая откриха, а голмайстор бе Мартин Секулич. Влезлият от пейката Самуел Акере центрира към хърватина, а Димов се намеси извънредно нескопосано, с цел да даде опция на Секулич да вкара един от най-лесните голове в кариерата си от непосредствена непосредственост.

Седем минути след откриващото попадение пристигна и второто. Попов направи следващата си магична асистенция, откакто мина в Ботев. Опитният халф трансферира цялата отбрана на " виолетовите " с дълго подаване, което Джеймс Етоо приключи от въздуха във вратата на Гуарноне - 0:2.

LIVE / ЕТЪР - БОТЕВ ПД 1:2

0:1 Мартин Секулич 65`

0:2 Джеймс Етоо 72`

Етър:  12 Алесандро Гуарноне 2 Валери Христов 6 Пламен Димов 26 Мариян Иванов 77 Мартин Николов 28 Николай Янков 29 Янко Ангелов 70 Димо Бакалов 24 Шахредин Букхолда 9 Мартин Тошев 38 Владислав Найденов

Треньор: Светослав Петров

Ботев Пд:  1 Хидайет Ханкич 9 Мартин Секулич 10 Ивелин Попов 15 Джеймс Етоо 17 Николай Минков 19 Антоан Конте 21 Точукву Ннади 30 Лъчезар Балтанов 31 Уме Емануел 38 Константинос Балогианис 79 Атанас Чернев

Треньор: Душан Керкез