Ботев (Пловдив) и Берое не излъчиха победител в интригуващ мач

...

Камбуров и съдията лишиха Ботев от победа над Берое

Ботев (Пловдив) и Берое не излъчиха победител в завладяващ мач от 18-ия кръг на Първа лига. " Канарчетата " поведоха с попадение на Лъчезар Балтанов в 35-ата минута, откакто по-рано Мартин Райнов бе пропуснал дузпа за гостите.

Големият голмайстор Мартин Камбуров, който влезе на промяна, възвърне равенството в 83-ата минута със 195-ото си попадение в родния хайлайф.

В края на мача съдията Стефан Апостолов анулира гол на Балтанов, маркирайки фаул против вратаря Душан Перниш, с което провокира гнева на " жълто-черните ".

След равенството двата тима резервират позициите си в класирането. Берое е четвърти с 30 точки, на три пред Ботев (27).

Избраниците на Николай Киров могат да съжаляват за пропуснатия късмет да се поздравят с победа, защото пропиляха много положения пред Душан Перниш. На няколко пъти и стражът на Берое се намесваше чудесно.

Първата забавна обстановка на мача в Коматево бе в 25-ата минута. Гостите от Стара Загора получиха дузпа след игра с ръка на Цветомир Панов. Капитанът на Берое Мартин Райнов обаче не съумя да означи, откакто Иван Чворович избави удара му от бялата точка.

В 35-ата минута " канарчетата " откриха резултата. При осъществяване на директен свободен удар от Тодор Неделев, Душан Перниш не се намеси добре и даде топката на Лъчезар Балтанов, който я прати в мрежата - 1:0.

През втората част футболистите на Николай Киров заиграха още по-активно. Пропуски направиха Фернандо Виана, Дуде Ндонгала, Лазар Марин и Неделев. Така се стигна до 83-ата минута, когато Камбуров за следващ път в кариерата си наказа Ботев - нещо, което правеше години наред с екипа на обичания си Локомотив (Пловдив). Борислав Цонев центрира към голмайстора, който с глава засече съвършено топката във вратата на домакините - 1:1.

В 85-ата се стигна до анулираното попадение на Балтанов. Капитанът на Ботев се разписа с глава, само че съдията Стефан Апостолов реши, че против Душан Перниш е осъществено нарушаване.

В края Стивън Петков можеше да се трансформира още веднъж в воин за " канарчетата ", само че пропусна от отлична позиция.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна стратегия

БОТЕВ - БЕРОЕ 1:1
1:0 Лъчезар Балтанов (35), 1:1 Maртин Камбуров (83)

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - Начало на мача.
25 -Дузпа за Берое за игра с ръка на Цветомир Панов в личното наказателно поле.
26 -   Мартин Райнов пропуща от бялата точка! Ударът на капитана на заралии бе избавен от Иван Чворович.
30 - Фернандо Виана опита да засече центрираната топка, само че се сблъска неприятно глава в глава с Павел Виданов.
31 - Двамата получават здравна помощ.
34 - Виана се завърна в игра с превръзка на главата, Виданов продължава да получава помощ настрана от терена.
35   ГОООЛ! 1:0 за Ботев след гол на капитана Лъчезар Балтанов! Неделев центрира от фаул, Душан Перниш мазета, само че Балтанов стигна първи до топката и я прати в мрежата на Берое от непосредствена непосредственост.
37 - Виданов също продължава присъединяване.
41 - Ндонгала подаде към Виана, който върна с едно допиране за Балтанов. Капитанът на Ботев стреля, само че не откри задачата.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
-----------
46 - Начало на второто полувреме.
46   Иван Иванов влиза в игра за Берое. Защитникът заменя Павел Виданов, който пострада при удара с Фернандо Виана в 30-ата минута, след което доигра полувремето с превръзка на главата.
48 - Перниш избавя рисков удар на Ндонгала.
63   Балтанов изведе Виана на стрелкова позиция, Перниш отрази удара от близка отдалеченост.
64   Ндонгала приключи бърза контраофанзива на домакините, вратарят на Берое още веднъж избавя.
71 - Изстрел на Неделев е отразен от Перниш.
83   ГОООЛ! Берое изравнява - 1:1! Мартин Камбуров смълчава трибуните в Коматево. Голмайсторът на Берое изравнява откакто засече топката с глава от близка отдалеченост.
85 - ОТМЕНЕН ГОЛ! Балтанов вкара, само че съдията Стефан Апостолов анулира попадението. Душан Перниш остана сред двама ирачи на Ботев при центриране, само че реферът маркира фаул против вратаря на Берое.
85 - Играчите на домакините заобиколиха Апостолов, искайки му пояснение.
89   Нов огромен пропуск за Ботев, Стивън Петков беше изведен самичък против Перниш, само че изпрати топката над вратата.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Ботев и Берое приключиха 1:1.

Резултат с изображение
БОТЕВ: 99.Иван Чворович, 2.Цветомир Панов, 70.Пламен Димов  , 24.Лазар Марин, 23.Йордан Минев, 14.Яя Меледже, 17.Лъчезар Балтанов  , 8.Тодор Неделев, 29.Дуде Ндонгала (72   10.Серкан Юсеин), 93.Густаво Афонсо (90   11.Toни Тасев), 9.Фернандо Виана (69   20.Стивън Петков)
Резерви: 22.Даниел Кайзер, 6.Юлиано Алваро, 10.Серкан Юсеин, 11.Тони Тасев, 18.Радослав Терзиев, 20.Стивън Петков, 25.Крум Стоянов
Треньор: Николай Киров

Берое <br> (Стара Загора)
БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 3.Милен Желев  , 5.Павел Виданов  (46   6.Иван Иванов), 26.Камен Хаджиев  , 20.Матеус Леони, 4.Кохей Като  , 7.Мартин Райнов, 8.Карлос Охене  , 71.Антон Карачанаков (54   9.Мартин Камбуров  ), 77.Педро Еуженио, 21.Серджиу Негрут (75   10.Борислав Цонев)
Резерви: 22.Богомил Цинцарски, 6.Иван Иванов, 13.Емин Ахмед, 15.Георги Динков, 28.Веселин Пенев, 10.Борислав Цонев, 9.Мартин Камбуров
Треньор: Александър Томаш

Пловдив, база " Коматево "
Съдия: Стефан Апостолов

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   ,  рискова ситуация

Източник: blitz.bg