Ботев Пловдив гази Локомотив София в квартал Надежда с 2

...

Уме удари два пъти Локо Сф в Надежда

Ботев Пловдив гази Локомотив София в квартал Надежда с 2 гола на Уме Емануел още в първата част.

Черната перла на канарчетата откри в 19-ата минута, а в 42-ата минута удвои.

Ботев можеше да поведе още в 4-ата минута.

Джеймс Етоо пусна извеждащ пас за Самуел Акере. Бруно Франко и Александър Любенов не се схванаха, което разреши на нигериеца да насочи удар, който обаче мина рисково около вратата.

Две минути по-късно канарчетата сътвориха нова добра опция.

Мохамед Брахими получи подаване от Дилан Мертенс отдясно в наказателното поле. Французинът се освободи от Красимир Станоев и потърси далечния ъгъл, само че топката профуча около вратата. Малко по-късно още веднъж Брахими нанесе удар от междинна отдалеченост, с който не затрудни Любенов.

Пловдивчани пропуснаха нов отличен късмет за гол в 16-ата минута. Константинос Балоянис центрира от корнер, а отбраната на железничарите изпусна Йонас Там. Естонският бранител се извиси и нанесе удар с глава, който мина покрай задачата.

Малко по-късно Локомотив можеше да поведе. Отбраната на гостите не се намеси добре след центриране от свободен удар, а топката се озова в Карлос Франса. Бразилецът опита удар от придвижване, който след рикошет в Антоан Конте мина около вратата.

В 19-ата минута по-добрата игра на Ботев даде резултат. Дилан Мертенс напредна през центъра и подаде към Балоянис отляво. Гръцкият бранител напредна и откри Уме Емануел, който от десетина метра фронтално против вратата не сбърка за 0:1.

В 28-ата минута гостите проведоха скоростна офанзива, която приключи с доста неакуратен удар на Самуел Акере. В 40-ата минута Кевин Маи удари с ръка в лицето Самуел Акере, само че основният рефер Никола Попов му сподели единствено жълт картон.

Малко по-късно габонецът имаше страховит късмет да изравни, откакто Франса продължи топката след центриране от свободен удар, само че от няколко метра стреля около вратата.

В 42-ата минута Ботев стигна до втори гол. Възпитаниците на Душан Керкез реализираха страхотна офанзива, при която Самуел Акере изведе Уме Емануел самичък против Александър Любенов, а нигериецът с невъзмутим удар вкара за 0:2.

Локо София – Ботев Пловдив 0:2

0:1 Уме Емануел (19)

0:2 Уме Емануел (42)
Източник: plovdiv-online.com