Ботев (Пловдив) фиксира домакинско реми 1:1 със Спартак (Варна) в

...

Спартак взе точка в Коматево, остава далеч от спасението

Ботев (Пловдив) фиксира домакинско реми 1:1 със Спартак (Варна) в последния си формален мач на клубната база в Коматево.

Така „ жълто-черните “ останаха без победа над последните в класирането „ соколи “ през новия век като също така се сбогуваха и на доктрина с възможностите за 7-ото място в класирането преди края на постоянния сезон.

Точни в срещата от XXVI кръг на футболната ни efbet Лига бяха Николай Минков (35), разкрил резултата за домакините преди почивката, както и резервата Денис Баланюк (66), оформил крайното 1:1 през второто полувреме.

След ремито Ботев остана на 10-о място с 28 точки, до момента в който Спартак е на последната 16-а позиция с едвам 13 пункта в своя актив.

Домакините стартираха по-активно срещата и още във втората минута „ канарчетата “ можеха да открият резултата, откакто Самуел Акере центрира отляво в наказателното поле на Спартак и Абдулайе Траоре засече, само че топката попадна право в ръцете на Кристиано Фигуеиредо.

Три минути по-късно гостите дадоха отговор с отдалечен изстрел на Иван Йорданов от към 22 метра, който мина настрана от вратата на Ботев.

В 11-ата минута „ жълто-черните “ сбъркаха в противниковата половина и Спартак (Варна) провежда бърза контраофанзива, която приключи с рисков удар на Лерой Микелс, само че Хидайет Ханкич се намеси и мазета в корнер.

В 35-ата минута Ботев поведе в резултата. Абдулайе Траоре стреля едва от воле от границата на наказателното поле, вратарят на Спартак Фигуеиредо подцени обстановката и изпусна топката, която падна на крайници на Антоан Бароан, французинът стреля в тялото на стража на гостите, само че по-късно Николай Минков бе на точното място, с цел да добави в опразнената врата за 1:0.

Веднага след подновяването на играта от центъра на терена Траоре бе изведен самичък против Фигуеиредо, само че нападателят на „ канарчетата “ не съумя да го преодолее и по този начин играчите на Бруно Балтазар се отдръпнаха на отмора с гол задатък.

Четвърт час след началото на второто полувреме Ботев пропусна отличен късмет да удвои преднината си. Антоан Бароан се озова очи в очи със стража на гостите след пас на Траоре, французинът стреля право в тялото на Фигуеиредо, само че по-късно Пламен Димов сбърка, подарявайки топката на Николай Минков, само че голмайсторът на „ канарчетата “ не съумя да уцели празната врата от границата на наказателното поле.

Футболистите на Димитър Димитров дадоха отговор с прецизен удар от отдалеченост на Денис Беланюк в 62-ата минута, а малко по-късно влезлият като запаса състезател на Спартак не съумя да засече прострелно центриране от десния фланг на Ивей Натаниел.

Четири минути по-късно обаче „ соколите “ изравниха резултата. Виткор Митев бе изтърван от отбраната на „ жълто-черните “ отляво, крилото на Спартак стигна до аутлинията и центрира остро към вратарското поле, където Беланюк съумя да постави гърдите си на пътя на топката и да я прати в мрежата на Ханкич за 1:1.

В 78-ата минута футболистите на Ботев имаха искания за дузпа, откакто Пламен Димов събори резервата Мартин Секулич в наказателното поле на гостите от Варна, само че основният арбитър Станимир Тренчев остави играта да продължи.

В първата минута от добавеното време на срещата Спартак провежда добра контраофанзива, на върха на която се озова Евандро, само че някогашният футболист на Локомотив (Пловдив) се забави и не съумя да нанесе завършващ изстрел и по този начин дуелът приключи при тъждество 1:1.

Това евентуално бе и последният дуел на клубната база на " канарчетата " в " Коматево ", като се чака в 28-ия кръг " жълто-черните " да одобряват Левски на стадион " Христо Ботев ", който би трябвало да бъде въведен в употреба и да получи лиценз през тази седмица.

В идващия кръг Ботев гостува на Славия, до момента в който Спартак приема столичния Септември с лъч вяра за избавление, откакто през днешния ден спря серията си от 4 турнирни загуби.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - СПАРТАК (ВАРНА) 1:1
1:0 Николай Минков (35)
1:1 Денис Баланюк (66)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 13. Хидайет Ханкич, 6. Дилан Мертенс, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о, 16. Самуел Акере, 17. Николай Минков, 18. Самуел Супрайен (к), 19. Абдулайе Траоре, 21. Точукву Ннади, 24. Яспер ван Хертъм, 44. Роберто Пунчец;

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 33. Стефан Смъркалев, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 9. Мартин Секулич, 20. Антонио Перера, 25. Станислав Работов, 31. Уме Емануел;

Треньор: Бруно Балтазар;

СПАРТАК (ВАРНА): 31. Кристиано Фигейредо, 6. Луан, 25. Пламен Димов (к), 3. Бен Карамоко, 66. Александър Цветков, 11. Виктор Митев, 82. Иван Йорданов, 22. Роберто Хименес, 7. Лирой Микелс, 14. Ромееш Ивей, 23. Жоао Марио;

Резерви: 21. Иван Дичевски, 8. Ивайло Климентов, 12. Евандро, 17. Александър Беолусов, 20. Нейтън Олдър, 27. Денис Баланюк, 45. Даниел Начев;