Ботев Пловдив е първият полуфиналист за Sesame Купа на България.

...
Ботев Пловдив е първият полуфиналист за Sesame Купа на България.
Коментари Харесай

Ботев Пловдив е първият полуфиналист за Sesame Купа на България след трудна победа срещу Спартак Вн

Ботев Пловдив е първият полуфиналист за Sesame Купа на България. Вчера " Канарчетата " победиха мъчно Спартак Варна с 2:1 на " Колежа ". Самуел Акере (22) и Ивелин Попов (72) бяха точни за " жълто-черните ", а Ахмед Ахмедов (87) се разписа за " соколите ".

Отборът от Втора лига даде сериозен отпор на своя противник, като при започване на мача пропусна две отлични благоприятни условия за гол, с които да открие резултата. В същото време " канарчетата " не бяха изключително прецизни в последата фаза на терена. През втората част варненци още веднъж имаха по-добри положения, преди да позволен втория гол.

Ботев стартира по-активно срещата. Във 2-ата минута Ехидже Укаки центрира от корнер, а на далечната греда Антоан Конте насочи удар с глава, само че преди този момент беше фаулирал Виктор Минев. Малко по-късно удар на Укаки мина около вратата след рикошет в състезател на " соколите " и излезе в корнер.

Натискът на " канарчетата " продължи и в 4-ата минута шут от далечна отдалеченост на Антоан Конте мина над вратата. Четири минути по-късно Спартак пропусна отличен късмет да стигне до първия гол в мача. Гостите проведоха рискова контраофанзива, при която Даниел Начев изведе Ахмед Ахмедов отляво. Нападателят напредна и пусна изострен пас по земя към далечната греда, където Ивей Ромееш от няколко метра не съумя да засече във вратата.

В 14-ата минута Укаки получи пред наказателното поле и нанесе удар, който рикошира в Радослав Терзиев и излезе в корнер. Малко по-късно шут на Янис Карабельов беше блокиран от Велислав Боев. Шест минути по-късно Атанас Чернев сбърка в наказателното поле и разреши на Ивееш да се озова на стрелкова позиция. Ударът на панамеца обаче беше отразен от Матвей Игонен.

В 22-ата минута Ботев откри резултата. Самуел Акере получи отдясно, преодоля Велислав Боев, навлезе във вътрешността и с акуратен удар в долния десен ъгъл вкара за 1:0.

След половин час игра Укаки напредна отляво, съумя да откри кулоар за пукотевица, само че прати топката над вратата. В 36-ата минута центриране на Даниел Начев от корнер стигна до Виктор Митев на границата на наказателното поле. Капитанът на гостите насочи удар, който мина над вратата.

Втората част стартира с добра опция за гостите. Ахмед Ахмедов засече с глава центриране на Ромей Ивееш, само че Игонен се оправи. Малко по-късно Ивееш шутира от междинна отдалеченост, само че не затрудни стража на " канарчетата ".

В 64-ата минута Ботев провежда рискова офанзива отдясно. Самуел Акере подаде към Джеймс Етоо, който стигна до аутлинията и върна на нигериеца. Голмайсторът досега в срещата потърси десния ъгъл на вратата, само че прати топката около задачата.

Малко по-късно Ивееш напредна отдясно и подаде към Румен Руменов пред наказателното поле. Халфът шутира, само че топката се отклони от Антоан Конте и се озова в Ахмед Ахмедов. Нападателят падна след леко прикосновение с Атанас Чернев и изиска дузпа, каквато основният рефер Стоян Арсов не отсъди.

В 69-ата минута Константинос Балоянис центрира, а Мартин Секулич изпревари Георги Георгиев, само че не и да насочи топката с глава в очертанията на вратата.

В 72-ата минута " канарчетата " сложиха точка на разногласието с втори гол. Акере проби отдясно и върна към Ивелин Попов на точката за осъществяване на дузпа. Попето съумя с две докосвания да овладее топката, а с третото да я прати във вратата на Спартак за 2:0.

Малко по-късно резервата Николай Минков напредна отдясно и с пас по земя потърси Мартин Секулич. Хърватинът съумя да изпревари Мехмед Мехмед и да насочи удар, който мина рисково около гредата. В 83-ата минута слаб шут на Секулич не затрудни Георги Георгиев.

В 85-ата минута Румен Руменов насочи топката под гредата от фал, само че Игонен се оправи и мазета в корнер. Минута по-късно Георгиев мазета удар от дребен ъгъл на Секулич.

В 87-ата минута Спартак се върна в мача. Мехмед получи отдясно на наказателното поле от Руменов. Деветката на " соколите " центрира към далечната греда, където Ахмедов изпревари Игонен и от няколко метра прати топката във вратата за 2:1.

Две минути по-късно Георги Мариянов опита да се разпише от далечна отдалеченост, само че прати топката високо над вратата.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР