Ботев (Пловдив) е носителят на Купата на България за сезон

...

След голово шоу и огромна драма: Купата е жълто-черна

Ботев (Пловдив) е носителят на Купата на България за сезон 2023/24! След страховит дуел, пъстър с голове и положения, момчетата на наставника Душан Керкез победиха в конкуренцията.

Пловдивчани се постановиха с 3:2 и зарадваха близо 10 000 свои почитатели на националния стадион „ Васил Левски “. Антоан Конте (4) даде ранен задатък за гостите, само че четири минути по-късно Квадво Дуа изравни. В самия завършек на полувремето Мартин Секулич (45) още веднъж изведе пловдивчани напред.

През второто полувреме, до момента в който първенците натискаха, Ботев се възползва от контраофанзива, при която Уме Емануел (58) вкара трети гол за " канарчетата ". Страхотна офанзива на Лудогорец беше приключена от Руан (72), с което разградчани се върнаха в мача. В 101-ата минута Руан Секо пропусна дузпа от бялата точка, незабавно по-късно пристигна последният съдийски сигнал на Драгомир Драганов.

Прави усещане, че “орлите ” започват с аварийния си вратар Дамян Христов, написа Спортал.бг. Резерва пък му е Пламен Пепеляшев, а Серджио Падт изобщо не е в групата, защото се е контузил на тренировката през вчерашния ден. Разградчани са и без един от главните си футболисти - Бърнард Текпетей, който е осъден. Ботев от своя страна излиза с най-хубавото, с което разполага.

ЛУДОГОРЕЦ 2:3 БОТЕВ (ПЛОВДИВ)

0:1 Антоан Конте (4)

1:1 Квадво Дуа (8)

1:2 Мартин Секулич (45)

1:3 Уме Емануел (58)