Ботев (Пловдив) е на финал за Купата на България!!! Канарчетата

...

Пловдивско дерби във финала за Купата на България! Героичен Ботев постави ЦСКА на колене с девет души в истински трилър

Ботев (Пловдив) е на край за Купата на България!!! " Канарчетата " демонстрираха необикновено мъжество и темперамент, макар основния рефер Петър Костадинов, и с девет души стигнаха до 3:3 против ЦСКА на " Българска войска ". Първата среща на " Коматево " приключи 3:2 за пловдивчани, които справедливо ще спорят за трофея с градския си противник Локомотив.

Срещата стартира чудесно за гостите. Тодор Неделев (22) и Лъчезар Балтанов (27) дадоха задатък на Ботев през първата част. В началото на второто полувреме Али Соу понижи. Малко по-късно със противоречив втори жълт картон бе изпъден Филип Филипов. " Червените " изравниха посредством Евандро в 74-ата минута. В 85-ата минута Соу вкара втория си гол в мача от несъществуваща дузпа. Антонио Вутов пък изблъска съдията и бе изпъден с пряк червен картон. В 88-ата минута Кристиан Димитров с глава оформи крайното 3:3 и прати своя тим на финала.

Собственикът на " алените " Гриша Ганчев бе в ложите на стадиона, а осъденият капитан Николай Бодуров изгледа срещата от Сектор " Г ".

Инициативата в началните минути бе при домакините. В 4-ата минута Тиаго Родригес опита удар от далечна отдалеченост, който бе неакуратен. Девет минути по-късно португалецът центрира от директен свободен удар, Жоржиньо продължи топката към дясната греда, само че кълбото излезе в навън.

В 20-ата минута Енрике проби отляво и откри Рубен Пинто в наказателното поле. Халфът опита удар, който бе блокиран от състезател на гостите. " Червените " желаеха дузпа за игра с ръка, само че основният рефер Петър Костадинов не почете претенциците им.

" Канарчетата " съумяха да отхвърлен първичния напън на ЦСКА и на собствен ред нанесе тежък удар по упоритостите на домакините. В 22-ата минута Черниаускас сбърка при изчистването на топката. Кълбото стигна до Тодор Неделев, който с талантлив удар от воле от над 25 метра прати топката неспасяемо в левия ъгъл на вратата.

Пет минути по-късно Ботев вкара втори гол. Защитата на ЦСКА още веднъж сбърка при изнасянето на топката. Неделев пое кълбото отдясно и подаде към Васил Шопов. Халфът на собствен ред откри оставения непокрит Лъчезар Балтанов в наказателното поле и капитанът на гостите бе прецизен за 0:2.

В 29-ата минута Енрике откри Валентин Антов в наказателното поле. Бранителят опита удар в близкия ъгъл, само че Кайзер внимаваше и съумя да избие в корнер.

Двете попадения на пловдивчани стъписаха играчите на Любо Пенев. " Червените " не съумяха да основат нищо запаметяващо се до края на полувремето. Пинто и Малинов пробваха далечни удари, които не затрудниха Даниуел Кайзер.

В 42-ата минута Ботев провежда нова добра офанзива, при която топката стигна до Еберт. Бразилецът опита удар, който бе блокиран от Малинов.

Втората част стартира чудесно за ЦСКА. В 49-ата минута " алените " върнаха очакванията си за край след неточност на Кайзер и гол на Али Соу. Тиаго опита удар от над 30 метра. Вратарят на гостите не съумя да избие добре топката, която стигна до гамбийския нападател и той понижи на 1:2.

Три минути по-късно " канарчетата " останаха с човек по-малко. Петър Костадинов изгони с втори жълт картон Филип Филипов. Десният бек на пловдивчани изблъска с рамо напредващия с топката Енрике. За основния рефер това се оказа задоволително, с цел да прати бранителя под душовете, въпреки че решението му бе повече от дискусионно.

В 56-ата минута Малинов и Енрике си попречиха и ударът на първия от границата на наказателното поле мина около вратата. В 65-ата минута ЦСКА получи право да извърши директен свободен удар от комфортна позициян, само че Рубен Пинто стреля в стената.

Четири минути по-късно резервата Евандро опита мощен удар от отдалеченост, само че Кайзер улови. В 73-ата минута Малинов бе оставен непокрит в наказателното поле, само че полският пазач съумя да избави удара му с глава.

Минута по-късно ЦСКА изравни. Защитата на гостите увисна при едно извеждащо подаване на Пинто към Евандро. Бразилецът нанесе удар по диагонала, който бе неспасяем за Кайзер - 2:2.

В 79-ата минута на два пъти вратарят на Ботев показва превъзходен инстикт. Първо стражът мазета в корнер рисков удар с глава на Соу след разсичащо подаване на Пинто. При осъществяването на ъгловия удар Евандро опита да се разпише със задна ножица, само че полякът бе на мястото си.