Ботев Пд загуби с 3:4 от Гурник Забже първата си

...

Ботев Пд загуби от тима на Подолски в мач със седем гола

Ботев Пд загуби с 3:4 от Гурник Забже първата си контрола от лагера в Анталия. Пред погледа на президента Антон Зингаревич " канарчетата " се отдръпнаха на почивката с три гола пасив. През втората част обаче те доста усъвършенстваха играта си и стигнаха до по-приемливо като цифрово изражение проваляне.

Още в деветата минута Луукас Подолски пусна страховит извеждащ пас за поляците, а Себастиан Мушолик вкара за 1:0 във към този момент опразнената врата на Ботев. А единствено няколко минути по- късно Адриан Капралик бе самичък против вратаря Даниел Кайзер, преодоля го и удвои резултата в интерес на полския Гурник.

След като Уме Емануел пропусна страхотна опция за пловдивския отбор, полският тим вкара трети гол във вратата на Кайзер, а прецизен още веднъж бе Себастиан Мушолик.

Ботев стартира по- добре второто полувреме и в 59` Фаустас Степонавичюс вкара страховит гол от далечно разстояние за 3:1. В 65-ата минута обаче поляците осъществиха още веднъж, откакто Пьотр Кравчик преодоля умерено Стефан Смъркалев.

Минути по- късно " канарчетата " въпреки всичко стигнаха до втори гол. След положително взаимоотношение сред Мартин Секулич и Степонавичюс Ботев стигна до 4:2. Секунди преди края на срещата Мартин Секулич изведе чудесно Красиан Колев, който се разписа за крайното 3:4.