Ботев Пд триумфира в Битката за Тракия, след като надигра

...

Ботев спечели Битката за Тракия, Бароан заби хеттрик

Ботев Пд победи в " Битката за Тракия ", откакто надигра Берое с 4:1 вкъщи. На " Колежа " " канарчетата " изиграха мощен мач, а Антоан Бароан се регистрира с хеттрик.

Нападателят означи първия от трите си гола от дузпа в 35-та минута. В началото на второто полувреме още веднъж той бе в прегръдките на съотборниците си след асистенция на Точукву Ннади. В 64-та минута гостите от Стара Загора изгубиха вратаря си Хуан Пабло Лунгарсо. В 70-та минута Бароан оформи хеттрика си след нова дузпа. В заключителните минути двата тима си размениха по едно попадение. Първо, резервата на заралии Джани Тума означи почетен гол за отбора на Хосе Луис Ачиари, а съвсем незабавно по-късно капитанът на " жълто-черните " Ивелин Попов вкара четвърто попадение за водения от Душан Керкез отбор.

До края не паднаха нови голове и по този начин Ботев записа изразителна победа в дербито, с която събра актив от 12 точки на 11-та позиция. Серията не Берое без триумф в елита към този момент е шест мача - тимът най-малко прекъсна поредицата от срещи без маркиран гол. Старозагорци са осми с 14 пункта.

В идващия кръг Берое посреща Локомотив София, до момента в който " канарчетата " гостуват на ЦСКА 1948. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg