Ботев Пд разгроми Дунав преди паузата в първенствотоБотев Пловдив разгроми

...

Ботев Пд разгроми Дунав преди паузата в първенството

Ботев Пд разгроми Дунав преди паузата в шампионата
Ботев Пловдив разгроми с 4:1 вкъщи състава на Дунав Русе в дуел от 11-и кръг на шампионата в Първа лига.

В слънчевия съботен следобяд “канарчетата ” не започнаха мача по най-хубавия метод и разрешиха на своите посетители да поведат, само че след това постановиха волята си и реализираха цялостен поврат още до почивката, а след нея затвърдиха превъзходството си с нови два гола.

Двубоят стартира равностойно, от което по-добре се възползваха гостите, които съумяха да открият резултата. В 17-ата минута след осъществяване на ъглов удар Петър Патев се извиси над всички и стреля с глава в страничната, а при добавката Ахмед Ахмедов от близко вкара топката в мрежата за 0:1.

Възпитаниците на Николай Киров реагираха стремително и незабавно след гола взеха самодейността, което бързо даде резултат.

В 29-ата минута превъзходен диагонален пас “по конец ” на Кристиан Димитров даде опция на Густаво Афонсо да навлезе несмущаван в наказателното поле на Дунав. Бразилецът върна по земя към Антонио Вутов, който шутира, ударът му бе блокиран пред голлинията, само че топката попадна в Стивън Петков, който я добута в мрежата за 1:1.

“Жълто-черните ” натиснаха газта още повече и в 36-ата минута реализираха цялостен поврат след автогол на Петър Патев. Защитникът на русенци отклони топката в личната си врата след остро центриране на Тодор Неделев от корнер - 2:1.

Третият гол във вратата на Дунав падна още веднъж след осъществяване на корнер. В 70-ата минута след ново центриране на Неделев Кристиан Димитров засече с глава и ознаменува мощното си показване от началото на шампионата със своя първи гол за сезона за 3:1.

Още в идната офанзива Ботев можеше да усили задатъка си, само че огромен пропуск направи Стивън Петков. Таранът бе изведен на безусловно чиста позиция в наказателното поле от Антонио Вутов, само че мощният му шут профуча над вратата.

Четвъртото “жълто-черно ” попадение въпреки всичко не закъсня. В 79-ата минута при следващата офанзива на пловдивчани доста интензивният в мача Джонатан Перейра центрира чудесно в наказателното поле, където Лъчезар Балтанов надскочи съперник и с глава вкара своя четвърти гол в последните три мача за крайното 4:1. /БГНЕС
Източник: bgnes.com