Ботев Пд изпусна ЦСКА 1948 навръх рождения си ден. Днес

...

Ботев Пд изпусна ЦСКА 1948 навръх рождения си ден

Ботев Пд изпусна ЦСКА 1948 точно на рождения си ден. Днес клубът чества 110 години от основаването си. " Жълто-черните " приключиха 2:2 като посетители на " алените " в дуел от 23-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион " Витоша " в Бистрица.

ЦСКА 1948 откри резултата при първата си по-опасна офанзива. Реда Рабей сбърка съдбовно в центъра на терена и топката стигна до Георги Русев. Той напредна леко и изведе Александър Колев самичък против Георги Аргилашки. Последва мощен шут с десния крайник, при който топката опъна мрежата за 1:0.

В 49-ата минута гостите изравниха резултата. Тодор Неделев даде пас към Николай Минков, който овладя и съвсем от аутлинията върна обратно към Бароан. Този път нападателят бе безмилостен и с мощен удар разстреля Наумов за 1:1.

В 64-ата минута Ботев стигна до цялостен поврат. Дилан Мертенс изведе с пас през центъра Антоан Бароан. Той надбяга двама бранители и шутира около вратаря за 1:2. Пет минути преди края Русев изведе Галин Иванов фронтално против Георги Аргилашки и нападателят с компактен удар изравни резултата - 2:2.

По този метод отборът на треньора Азрудин Валентич резервираха третото място във краткотрайното класиране, само че към този момент са с актив от 40 точки. Освен това " канарите " усилиха сполучливата си серия на 5 следващи мача без загуба (3 победи и 2 равенства). В оставащите 3 мача до края на постоянния сезон Ботев се нуждае единствено от още една точка, с цел да си подсигурява сигурно място в Топ 6.
Източник: dnesplus.bg