Доре сменя Кардосо.
61′
Али Соу стреля!

Топката се отбива в гредата!

При опита за изчистване на топката тя се отбива в ръцете на футболист на домакините.

Джонатан Перейра е това.

Дузпа няма.

Любослав Пенев полудя край страничната линия!
59′
Жълт картон за Тонев.
54′
Удар на Тонев!

Топката минава около вратата на противника.

Заучено състояние, при което Тонев получи пас от Неделев.
53′
Завърналият се след наказване Жанио Бикел е предизвестен публично за повторно.

Напуска терена.
50′
Няколко следващи офанзиви за ЦСКА по десния фланг.

Малинов е изнесен в атакуващ проект.

Интересен метод на Пенев, при започване на вторите 45 минути.
48′
Засада на Балтанов.

Правилно решение на страничния арбитър.
45′
Играта е възобновена.
45+1′
Първото полувреме започва обещаващо, с доста акции и към двете порти, като след това упованията за ефективен дуел бяха изцяло оправдани.

Резултатът беше открит след 14 минути игра, когато Марин бе повален от Чорбаджийски в наказателното поле и от бялата точка Неделев не сгреши. Черниаускас хвана ъгъла на осъществяване, само че не и топката, като " канарчетата " излязоха напред в резултата.

Последва дискусионно състояние в половината на " армейците ". Стойчо Атанасов понечи да удари с лакът Перейра, само че не беше публично предизвестен за дейностите си.

В 26-ата минута, макар упорството на " алените " в нахлуване, не те, а още веднъж противникът им стигна до отбелязване на гол. Негов създател беше Антонио Вутов. Той получи добър пас в наказателното поле, финтира бранителя пред себе си, по-късно залъга и вратаря и прати топката в мрежата.

Гостите претендираха, че при паса си към Вутов, Перейра е направил нарушаване.

В 33-ата минута и столичани получиха право да изпълнят дузпа, след игра на Джонатан в наказателното поле. Али Соу извърши дузпа по великолепен метод и върна " армейците " в срещата.

В самия завършек на полувремето пловдивчани можеха още веднъж да стигнат до чиста голова позиция, само че защитата на противника се оправи на равнище.
45′
Почивка.
44′
Жълт картон за Терзиев.
42′
Натиск на футболистите на домакините в края на първото полувреме.

Търсят те възобновяване на разликата от две попадения.
37′
Неделев центрира.

Балтанов стреля с глава!

Топката минава над вратата.

Добро отиграване на капитана на " канарчетата ".
33′
ГОООООООООООООООООЛ!!!

2:1!

Попадение на Соу от бялата точка!

ЦСКА се връща в мача!
32′
ДУЗПА за ЦСКА!

Игра на Перейра с ръка в наказателното поле!
26′
ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Антонио Вутов !

Беше изведен по превъзходен метод, финтира бранителя пред себе си, по-късно залъга и вратаря и удвоява преимуществото на отбора си в резултата.

Феновете на домакините са в възторг!
25′
Жоржиньо пробива по десния фланг на отбора си.

Опитва да центрира.

Не съумява да откри нито един от тримата си налични съотборници.

Слабо подаване от негова страна.
21′
Малинов стреля от свободен удар!

Качествено осъществяване на национала.
20′
Камерите хванаха недоволстващия Стоилов в крачка.

Какво ли тъкмо сподели той на съдията Йорданов...
19′
Агресивни дейности на Стойчо Атанасов.

Не е предизвестен от арбитъра, макар че замахна с лакът към тялото на противника си.
17′
Жълт картон за Жанио Бикел.
17′
Официално предизвестие и за Турицов.
14′
ГОЛ!

1:0!

Тодор Неделев дава преимущество на " канарчетата "!

Националът бележи от бялата точка.
13′
ДУЗПА в интерес на Ботев (Пловдив)!

Марин пада в наказателното поле и Йорданов алармира за нарушаване на разпоредбите!
10′
Неделев бърка в средата на терена.

Топката му е отнета.

Лидерът на пловдивчани обаче настига съперника си, поправя неточността в представянето си и печели навън в интерес на състава си.
7′
Удар от доста далечна отдалеченост.

Изстрелът беше на Тонев.

Топката минава настрана от вратата на " алените ".
5′
Неделев стреля!

Топката се отбива в тялото на Атанасов и излиза в корнер.

Нищо забавно след осъществяването на статичното състояние.
4′
Кардосо се връща и в отбрана, с цел да оказва помощ на съотборниците си.

Играе по целия фланг състезателят на домакините.

Покрива лявата част от терена.
3′
Али Соу излиза самичък против Даниел Кайзер!

Опита нападателят да копне топката.

Тя минава настрана от вратата на Ботев (Пд).
2′
Кардосо фаулира Чорбаджийски.

Ще бъде съществено тестване това за бранителя на " алените ", който не е играл от относително дълго време.
1′
Тодор Неделев получава фланелка с номер 200.

Толкова срещи има към този момент водачът на отбора с клубната фланелка.
1′
Първи съдийски сигнал!
Състав 22 Даниел Кайзер 30 Витаутас Черниаускас 2 Джонатан Соуза 2 Стойчо Атанасов 3 Димитър Пиргов 4 Божидар Чорбаджийски 5 Кристиан Димитров 5 Николай Бодуров 24 Лазар Марин 7 Жорже Интима 18 Радослав Терзиев 15 Кристиян Малинов 17 Лъчезар Балтанов 16 Жанио Бикел 8 Тодор Неделев 6 Рубен Пинто 66 Еберт Да Силва 17 Енрике Рафаел 7 Александър Тонев 19 Иван Турицов 39 Антонио Вутов 22 Али Соу Треньор Николай Киров Любослав Пенев Резерви 99 Иван Чворович 1 Данте Стипица 6 Костадин Ничев 8 Едвин Джеси 10 Феребори Доре 10 Евандро Да Силва 11 Кристиан Добрев 14 Ангел Лясков 16 Васил Шопов 18 Мартин Смоленски 26 Радослав Апостолов 23 Йоан Бауренски 28 Филип Филипов 24 Нуно Томаш
Ботев (Пловдив) приема ЦСКА в първи полуфинал в шампионата за Купата на България. Срещата стартира в 19:00 часа въз основата на " канарчетата " в Коматево.

Очаква се двата отбора да подходят внимателно в срещата, като да оставят развръзката за реванша на " Армията ".

Треньорът на домакините Николай Киров получи положителни вести преди конфликта. Белия ще може да разчита на съществени футболисти като Димитър Пиргов, Джонатан, Радослав Терзиев и Антонио Вутов, които лекуваха травми.

Четиримата не играха при загубата с 0:2 от Черно море.
 Любо Пенев обезпокоен от
Любо обезпокоен от " безобразния " Йорданов: Говорят си на ушенце, лекичко, деликатно, очевидно няма други съдии

" Даже и да победиш или загубиш в първия мач, не значи, че ще победиш, два мача са "

В състава на ЦСКА единственият отсъстващ е Тиаго. Португалецът се контузи против Берое. От състава ще отпадне и един от играчите с паспорти отвън Европейски Съюз. Това най-вероятно ще бъде левият бек Жеферсон.

Възможно е треньорът на " алените " Любослав Пенев да запази някои от играчите си, поради идното дерби с Левски за състезание.

Неговият тим към момента води битка на два фронта, а програмата на тима в идващите дни е извънредно натоварена.

Купата е отличен късмет и на двата тима да стигнат до трофей през този сезон. Почти несъмнено противник в разногласието за трофея на един от днешните противници ще бъде Локомотив (Пловдив).

" Смърфовете " разрушиха с 4:0 Септември в другия полуфинал през вчерашния ден.