Ботев (Пд) 2 : 0 Спартак (Варна) 72′ ГОООЛ! ИВЕЛИН

Ботев - Спартак 2:0, Ивелин Попов удвои аванса на канарите

Ботев (Пд)

2: 0

Спартак (Варна)
 72′
ГОООЛ! ИВЕЛИН ПОПОВ! 2:0!! Отборът на Ботев нанесе решителния си удар в 72-рата минута. Самюел Акере получи пас на десния фланг, напредна с топката, финтира състезател на Спартак и центрира точно към Ивелин Попов в наказателното поле. Капитанът на " канарчетата " си подвигна топката с левия крайник и с десния опъна мрежата на " соколите " за повторно.
64′
АКЕРЕ! Ботев беше покрай втори гол в 64-та минута. Акере получи топката в наказателното поле и стреля технично, само че около гредата.
 Снимка 655319
Източник:
60′
Двубоят продължава да бъде отворен, а гостите по никакъв метод не демонстрират, че са се отказали да търсят равнене. Само можем да съжаляваме, че тим като Спартак (Варна) се намира във второто равнище на футбола ни.
 Снимка 655321
Източник:

46′
Още в първата минута на второто полувреме гостите сътвориха заплаха пред вратата на Ботев. Ивей Ромееш центрира точно към Ахмед Ахмедов, който нанесе прецизен удар с глава, само че Игонен избави без проблеми.
45′
ИГРАТА съдебна експертиза ПОДНОВЯВА!
45+1′
ПОЧИВКА!
36′
Малко преди почивката гостите извършиха корнер, след който Виктор Митев стреля рисково от воле, само че топката мина около гредата.
 Снимка 655324
Източник:
22′
ГОЛ! 1:0!! АКЕРЕ!! Логичното се случи в средата на първото полувреме и елитният тим излезе напред в резултата. Самюел Акере получи топката на десния фланг, навлезе във вътрешността, финтирайки двама играчи на Спартак и с удар от границата на наказателното поле матира Георги Георгиев.
20′
В 20-ата минута варненци доближиха до нов късмет за гол. Чернев не върна топката добре към своя вратар, а Ивей Ромееш доближи до нея и нанесе удар, само че Игонен избави.
15′
Капитанът на варненци Виктор Митев получи първия жълт картон в мача.
10′  Снимка 655305
Източник:
8′
ШАНС ЗА СПАРТАК! Първата по-чиста обстановка за гол се случи пред вратата на Ботев. " Соколите " проведоха бърза контраофанзива по левия фланг, а там Ахмед Ахмедов центрира остро по земя към Ивей Ромееш, който се хвърли с шпагат в опит да засече топката в опразнената врата, само че не съумя.
7′
Двубоят стартира с домашен напън. Пловдивачни натикаха своя посетител в полето му още от първите минути, само че варненци се отбраняваха добре и не разрешиха рискове пред своя вратар - Георги Георгиев.
1′
 НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 32 Матвей Игонен 23 Георги Георгиев 4 Ехидже Укаки 31 Дмитро Семенив 10 Ивелин Попов - капитан 4 Радослав Терзиев 15 Джеймс Етоо 6 Александър Цветков 16 Самюел Акере 2 Велислав Боев 19 Антоан Конте 13 Георги Иванов 20 Антонио Калдерон 45 Даниел Начев 28 Янис Карабельов 10 Румен Руменов 38 Константинос Балоянис 14 Ивей Белграве Натаниел 79 Атанас Чернев 11 Виктор Митев - капитан 93 Георги Николов 29 Ахмед Ахмедов Треньор Душна Керкез Росен Кирилов Резерви 22 Даниел Кайзер 89 Никола Виденов 6 Дилан Мертенс 3 Преслав Петров 9 Мартин Секулич 9 Мехмед Мехмед 14 Фаустас Степонавичус 8 Цветослав Петров 17 Николай Минков 18 Хидает Хюсеин 18 Димитър Папазов 78 Велислав Минков 30 Лъчезар Балтанов 7 Георги Бабалиев 42 Ивайло Видев 22 Александър Янчев 43 Константин Павлов 19 Джейми Емпие
Отборите на Ботев (Пловдив) и Спартак (Варна) се изправят през днешния ден от 17,30 часа на " Колежа " в първия четвъртфинал на шампионата за Купата на България.

При тъждество в постоянното време ще се изиграят две продължения по 15 минути и вероятно ще има и дузпи.

Домакините излизат като любимец. Спечелването на Купата може да избави сезона за Ботев. " Соколите " са представител на Втора лига, само че не са за подценяване.

В състава личат имената на двама, печелили към този момент Купата на България с екипа на Ботев през 2017 година. Това са вратарят Георги Георгиев и бранителят Радослав Терзиев.

Треньорът на Ботев Душан Керкез залага на най-хубавото, с което разполага. След наказване се завръща Дилан Мертенс. Колегата му Росен Кирилов няма да разчита на контузения Йоан Буренски.

Извън сметките са също Зехиров и Грънчов. За варненци приоритет е завръщането в елита, само че не отписват и Купата на България.
 Ботев (Пловдив) отбелязва 94 години от спечелването на Царската купа на България

" Канарчетата " стават държавен отличник за първи път в своята история през 1929 година след победа над столичния Левски