Ботев (Пд) 1 : 0 Ботев (Вр) 45′ ИГРАТА Е

Ботев - Ботев , Маркиньос откри резултата в Коматево

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

45′
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
39′
Нов страховит късмет за домакините! Маркиньос още веднъж бе изведен очи в очи с Костов, само че този път вратарят излезе победител в този двубой и избави ударът му с крайник.
33′
Опасно! Па Конате центрира отляво, Маркиньос направи задна ножица, само че топката мина около гредата. Цяло знамение е, че досега преднината на домакините е единствено от един гол.
30′
Тодор Неделев слаломира сред цялата защита врачани, проби отдясно и пусна прострелен пас по земя, само че двама футболисти на домакините се разминаха и не съумяха да пратят топката в мрежата.
29′
Още един прецизен удар на сметката на " канарчетата ". Реда Рабей шутира от към 20 метра, само че Костов още веднъж внимаваше и улови.
26′
Вихрените офанзиви на домакините не стопират. Тодор Неделев и Току пробваха шанса си удари от отдалеченост. Първият излезе в корнер след рикошет, а малко по-късно шутът на Току бе избавен от Красимир Костов.
22′
Гостите наподобяват много неориентирани и пловдивчани са цялостен стопанин на терена в тази първа четвърт от мача.
16′
Реда Рабей получава първия жълт картон в мача!
11′
ГОЛ! Маркиньос открива резултата за Ботев (Пловдив)! Тодор Неделев разсече защитата на гостите с превъзходен пас, изведе бразилеца самичък против вратаря и технично го преодоля за 1:0!
9′
Натискът на " канарчетата " се ускорява. Домакините са обсадили наказателното поле на Враца, само че към този момент бранителите в зелено се отбраняват добре.
2′
Домакините започнаха мача много мощно и Маркиньос прати топката в мрежата на врачани, само че флагът на страничния арбитър бе вдигнат за засада. Ситуацията бе прегледана със системата ВАР и решението бе доказано.
1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 1 Георги Аргилашки 76 Красимир Костов 3 Па Конате 18 Илия Миланов 4 Виктор Генев 15 Мирослав Маринов 6 Дилан Мартенс 21 Филипе Рамос да Силва 7 Маркиньос 6 Антонио Георгиев 8 Тодор Неделев 88 Йоан Бауренски 10 Емануел Току 9 Георги Николов 17 Николай Минков 23 Иван Митрев 18 Самюел Супрайен 2 Валери Христов 22 Реда Рабеѝ 24 Стефан Гаврилов 24 Кевин Янсон 77 Мартин Николов Треньор Азрудин Валентич Дани Моралеш Резерви 13 Хидайет Ханкич 33 Христо Георгиев 15 Джеймс Ето'о 14 Антон Фасе 23 Димитър Тонев 11 Виктор Василев 25 Станислав Работов 22 Диего Фераресо 27 Атанас Чернев 20 Дориан Бабунски 28 Филип Филипов 28 Красимир Тодоров 30 Иван Василев 8 Станислав Петков
Ботев (Пловдив) и Ботев (Враца) откриват 17-ия кръг в efbet Лига през днешния ден от 15:00 часа на стадиона в Коматево. Двата отбора се показват на двата полюса през сезона. Пловдивчани вървят в челото на класирането, като са пети с 26 точки. Врачани пък са на 12-ата позиция с 13 и се борят за оцеляването си.

Пловдивчани обаче нямат победа от 6 ноември, когато надиграха с 2:1 Пирин (Благоевград) и през днешния ден ще търсят наложителни три точки. След това те записаха загуба от Черно море и тъждество със Славия. Врачани пък са в серия от две нулеви равенства.
 Треньорът на Ботев (Пд) е изгонил Антоан Бароан?

Очаква се публично удостоверение на новината

Съдбата на треньора Даниел Моралес е сложена на карта поради слабите резултати. След края на есенния полусезон управлението ще взема решение дали бразилецът ще продължи да води тима и през пролетта. Врачани са без триумф от август насам, като за последно завоюваха с 2:1 против Царско село.

В същото време треньорът на пловдивчани Азрудин Валентич също е изправен пред неизвестности, откакто в клуба беше назначен нов състезателен шеф в лицето на руснака Иван Крупенин. Под тепетата върви слух, че Крупенин, който от 1 декември ще има по-активна роля в клуба, към този момент търси нов треньор.

Вероятни сформира:

Ботев (Пловдив): Аргилашки, Супрайен, Янсон, Генев, Минков, Рабей, Мертенс, Па Конате, Неделев, Току, Маркиньос.

Ботев (Враца): Костов, Николов, Ничев, Миланов, Фераресо, Бауренски, Георгиев, Василев, Касини, Ненов, Бабунски.