"Ботев" отнесе "Кариана" с 4:1 в първата си контрола от

...

Ботев/Враца/ победи Кариана/Ерден/ с 4:1 в контрола

"Ботев " отнесе "Кариана " с 4:1 в първата си контрола от зимната подготовка. Около 100-ина почитатели изгледаха спаринга, който се изигра при температура, близка до нулата на стадион "Христо Ботев " в Криводол.
Равностойното движение преди почивката беше нарушено чак в 42-та мин., когато Петър Атанасов беше изведен зад защитата на ерденци, само че не се полакоми, а подаде на Владислав Узунов, който от упор разпечати вратата на Станев за 1:0. Малко по-рано шут на Узунов мина около вратата, а два пробива на Андреас Васев по десния фланг не доведоха до нищо повече от блъсканица пред вратата на "Кариана ". Втородивизионният отбор отговори с едно-две остри влизания към Митов.
След почивката Тони Здравков вкара напълно нов състав на терена, до момента в който сътрудника му размени единствено трима от своите, което се оказа решаващо за крайния резултат, а и умората у ерденци пролича в края на спаринга.
Врачани натиснаха крепко след почивката. Узунов първо от фаул, а малко по-късно и от тупор не съумя да предолее аварийният вратар на ерденци Весков. Стражът мазета и подъл удар с глава на Илия Миланов в 54-та мин., а секунди по-късно Доминик Янков би над вратата.
Противно на логиката "Кариана " изравни след час игра. Контра на ерденци бе спряна от Иво Михайлов с цената на нарушаване, а реферът Росен Гановски отсъди дузпа. Дичев беше безсърдечен за 1:1 в 62-та мин.
Веднага след изравняването отборът от Ерден пропусна и да поведе в резултата.
"Ботев " обаче бързо откри сили да откаже съперника. В 67-та мин. Чавдар Ивайлов препарира Весков с прецизен шут по земята в долния ляв ъгъл за 2:1. В 70-та мин. Доминик Янков отхвърли съперника с трето попадение, откакто технично врътна кълбото в мрежата.
До края "Кариана " можеше да получи още голове, само че врачани се смилиха. Все отново в 81-та мин. 15-годишният младеж Мирослав Маринов ознаменува присъединяване си с попадение за крайното 4:1.
В заключителните минути Даниел Генов пропусна на два пъти да направи загубата на ерденци още по-тежка.
"Ботев ": Митов, Васев, Ганев, Станисавлевич, Керчев, Лясков, Златински, Н'Диайе, Атанасов, Узунов и Домовчийски /в игра се появиха още: вратарят Стамен Боладжолев, Михайлов, Гаджев, Янков, Иванов, Чавдар Ивайлов, Генов, Миланов, както и юношите Маринов, Йотов и Дочев/.
"Кариана ": Станев, Цолов, Дичев, Д.Иванов, Николов, Личев, Ив.Илиев, Игнатов, Бастунов и Цеков /резерви: Весков, Г.Илиев, Хр. Илиев, Търтов, Русев, Пиргов, Пиеров и Халил/.
Източник: bulnews.bg