Ботев направи 2:2 в първата си контрола по време на

...

Ботев не успя да бие Марица в първата си контрола

Ботев направи 2:2 в първата си контрола по време на подготовката против Марица. Двубоят се игра на клубната база на отбора в Коматево. Марица поведе с 0:2 след голове на Янко Ангелов и Веселин Марчев, а за Ботев се разписаха Мартин Секулич и Дилан Мертенс.
Прочетете още
За Марица това беше втора контрола след успеха с 2:0 над Саяна в Хасково.

Неофициален дебют направи най-новото попълнение на Ботев Ехие Укаки, който влезе през второто полувреме.

В 10-та минута Ивелин Попов центрира към Мартин Секулич, който опита да засече, само че ударът му мина около вратата.

В 14-та минута Константин Павлов насочи изстрел, който беше избит от Илия Николов в корнер, а след него още веднъж Павлов стреля, само че неопределено.

Малко по-късно последва неакуратен удар на Секулич, който мина над вратата.

В 23-та минута Станислав Маламов насочи топовен изстрел от фаул, който Смъркалев със сетни старания съумя да избие, а топката се удари в гредата и излезе в корнер, след който не се случи нищо забавно.

В 25-та минута Ивелин Попов изведе великолепно Секулич, който стреля, само че около вратата.

В 27-та минута Марица откри резултата, Маламов направи страховит пробив и пусна към Янко Ангелов, който засече и осъществя за 0:1.

В 34-та минута Минков насочи удар, който беше избавен.

В 37-та минута Свилен Щерев центрира в пеналта, а Веселин Марчев се извиси и с глава не остави шансове на Смъркалев за 0:2.

В 40-та минута Димитър Папазов пусна по земя пас към Мартин Секулич и той понижи - 1:2.

През втората част нямаше доста чисто положения до 70-та минута.

В 72-та минута влезлият през втората част Дилан Мертенс овладя топката отвън пеналта и с прекрасен удар не остави шансове на Петър Начев за 2:2.

В 78-та минута Мартин Газиев беше изведен добре, само че Даниел Кайзер мазета.

В 81-та минута Фаустас Степанавичус стреля, само че неопределено, а по-късно той се контузи и излезе наложително.

В неделя Ботев отпътува на предварителен лагер в Турция.

Ботев:  Стефан Смъркалев, Джеймс Етоо, Папазов, Атанас Чернев, Видев, Ивелин Попов, Антонио Перера, Лъчезар Балтанов, Николай Минков, Константин Павлов, Мартин Секулич

Източник: trafficnews.bg