Ботев (Луковит) победи гостуващия му Спартак (Плевен) с 2:1 в

...

Ботев спря Спартак

Ботев (Луковит) победи гостуващия му Спартак (Плевен) с 2:1 в мач от 27-ия кръг на Северозападната Трета лига. Загубата сложи точка на серия от 19 следващи победи за водача в шампионата. За последно Спартак загуби точки на 23 септември 2018 година, когато в мач от 7-ия кръг приключи 1:1 на стадион „ Плевен “ с Ком (Берковица). Днес първото полувреме на стадион „ Христо Ботев “ бе равностойно. Ивайло Раденцов стреля от фаул в гредата. В 45-ата минута аварийният вратар на плевенчани Теодор Тодоров позволи неточност и Митко Милчев даде задатък на домакините.

След почивката гостите натиснаха, а противникът им заигра отбранително, само че при всяка опция контраатакуваше. В 70-ата минута Цветан Петров извърши точно фаул и възвърне равенството. В 83-ата минута обаче стражът на Спартак отново сгреши и Антонио Иванджиков донесе успеха за Ботев.
Северозападна Трета лига 27 кръг, неделя 12 май  Ботев (Луковит) 2:1краен резулат  Спартак (Плевен)