Ботев изпусна Локомотив в 118-то Пловдивско дерби, което след 10

...

Ботев изпусна Локо в 118-то Пловдивско дерби, гол на “канарчетата“ беше отменен

Ботев изпусна Локомотив в 118-то Пловдивско дерби, което след 10 години се игра на Колежа още веднъж. Мачът приключи 0:0, откакто Ботев изпусна много положения, гол на отбора беше и анулиран след обзор с ВАР, а Локомотив нямаха нито един прецизен удар.
Прочетете още

Феновете на Ботев направиха зрелищна хореография със заря, димки и голям транспарант.

Още в първат минута Уме Емануел се озова на стрелкова позиция в пеналта и стреля, само че Хоркаш мазета в корнер.

В 9-та минута Оливие Камдем центрира в пенална за Георги Минчев, който стреля с глава, само че над вратата.

В 13-та минута Бароан стреля, само че над вратата.

В 16-та минута Ивелин Попов даде страховит пас в наказателното поле към Самуел Акере, само че той не съумя да насочи прекрасен удар и Хоркаш без проблем улови.

Секунди по-късно Бароан се озова самичък против Хоркаш, само че би право в него, а в обстановката беше отсъдена и засада.

В 30-та минута Акере стреля, само че високо над вратата.

В 38-та минута още веднъж Акере насочи удар, само че неопределено.

В 48-та минута Акере проби и пусна към Бароан в пеналта, само че той не уцели вратата.

В 52-та минута Ботев откри резултата, Джеймс Етоо насочи рисков удар, който Хоркаш мазета, само че при добавката с глава на опразнената врата Антоан Бароан осъществя. След обзор с ВАР обаче голът беше анулиран.

Локо отговори с рисков пробив на Алфа Конте, който пусна към Минчев, който не съумя да засече, само че в обстановката имаше засада.

В 56-та минута Бароан стреля, само че прекомерно едва и Хоркаш улови.

В 61-та минута Акере напредна, влезе в наказателното поле и стреля, само че около вратата.

В 72-та минута Акере изведе Бароан, който обаче останал самичък против Хоркаш би около вратата.

До края на мача Ботев не съумя да сътвори друго чисто състояние пред вратата на Локомотив и мачът приключи 0:0.

Така след равенството Локо е трети с 32 точки, а Ботев е 10-ти с 19 точки.

Следващият петък Локомотив е хазаин на Локомотив София, а Ботев гостува идната неделя на Левски.

Ботев:  Хидает Ханкич, Антоан Конте, Атанас Чернев, Джеймс Етоо, Константинос Балоянис, Антонио Перера, Янис Карабельов (Точукву Ннади 82 мин.), Самуел Акере (Мартин Секулич 90 мин.), Ивелин Попов, Уме Емануел (Красиан Колев 82 мин.), Антоан Бароан

Локомотив:  Динко Хоркаш, Оливие Камдем, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура (Кристиян Пешов 83 мин.), Алфа Конте (Петър Андреев 83 мин.), Бабакар Дион, Ивайло Иванов, Христо Иванов (Георги Каракашев 74 мин.), Джовани, Димитър Илиев (Ефе Али 67 мин.), Георги Минчев

Източник: trafficnews.bg