Валери Свиленов: Равностоен двубой, доволен съм от резултата
Ботев (Ихтиман) завоюва гостуването си на Оборище (Панагюрище) с 2:0 в мач от следващия кръг на Югозападната Трета лига. Ето коментарът на старши треньора на ихтиманци Валери Свиленов.
„ Получи се равносилен дуел, като по-трудно се нагодихме първоначално. През първото полувреме нямахме обстановки за гол, до момента в който съперникът имаше чисто състояние в 45-ата минута. Техен футболист остана самичък против нашия вратар, само че се забави и не съумя да осъществя “, разяснява старши треньорът Валери Свиленов пред формалния уебсайт на Ботев (Ихтиман).
„ След диалог на полувремето, през втората част започнахме доста по-концентрирано и отговорно и взехме превес на терена. Така поведохме с 1:0 след хубаво центриране на Милованович и гол на Балджийски. След гола, приехме играта, пробвайки се на контраофанзива да осъществяваме втори гол. Така се и получи. В 88-ата минута, Милованович овладя, даде я на Балджийски, който на празна врата вкара за 2:0, откакто двама бранители и вратарят се разминаха с топката “, разяснява още експертът.
„ Доволен съм от резултата, не толкоз от играта, изключително през първото полувреме. Лошото е, че отново дадохме жертви – насилствените смени на Антон Бакалов и Димитър Панталеев “, приключи наставникът на Ботев (Ихтиман).
„ Получи се равносилен дуел, като по-трудно се нагодихме първоначално. През първото полувреме нямахме обстановки за гол, до момента в който съперникът имаше чисто състояние в 45-ата минута. Техен футболист остана самичък против нашия вратар, само че се забави и не съумя да осъществя “, разяснява старши треньорът Валери Свиленов пред формалния уебсайт на Ботев (Ихтиман).
„ След диалог на полувремето, през втората част започнахме доста по-концентрирано и отговорно и взехме превес на терена. Така поведохме с 1:0 след хубаво центриране на Милованович и гол на Балджийски. След гола, приехме играта, пробвайки се на контраофанзива да осъществяваме втори гол. Така се и получи. В 88-ата минута, Милованович овладя, даде я на Балджийски, който на празна врата вкара за 2:0, откакто двама бранители и вратарят се разминаха с топката “, разяснява още експертът.
„ Доволен съм от резултата, не толкоз от играта, изключително през първото полувреме. Лошото е, че отново дадохме жертви – насилствените смени на Антон Бакалов и Димитър Панталеев “, приключи наставникът на Ботев (Ихтиман).
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




