Ботев и Марица направиха 2:2 в последната си контрола преди

...

Ботев и Марица със зрелищно 2:2 в контрола

Ботев и Марица направиха 2:2 в последната си контрола преди началото на втория полусезон в Първа и Втора лига. Етоо и Мертенс вкараха головете за " канарчетата ", а за " пиратите " се разписаха Мариян Тонев от дузпа и Валери Домовчийски.

В 14-та минута добър удар на Мертенс беше уловен от Илия Николов.

В 18-та минута Джеймс Етоо дръж неопитен Илия Николов. Халфът стреля от над 25 метра и изненада вратаря на маричани - 1:0.

В 36-та минута Мариян Тонев засече с глава и вкара, само че попадението беше анулирано поради засада.

Последва и неакуратен удар на Маламов.

Марица получи дузпа в 53-та минута, когато удар на Домовчийски срещна ръката на състезател на Ботев. Зад топката застана Мариян Тонев и не сгреши - 1:1.

В 56-та минута Ботев още веднъж излезе напред в резултата, Димитър Тонев смъкна с гърди към Мертенс, който със страховит удар не остави шансове на Илия Николов за 2:1.

В 71-та минута Марица изравни Айкут Янъков беше изведен от Марчев в пеналта и пусна топката към Валери Домовчийски, който вкара за 2:2.

Ботев започва втория полусезон в елита идващият петък с посещение на Арда. Марица започва втория полусезон във Втора лига с посещение в Радомир на Струмска популярност.

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилън Мертенс, Емануел Току, Джеймс Етоо, Николай Минков, Самуел Супрайен, Реда Рабей, Станислав Работов, Филип Филипов

Марица: Илия Николов, Мартин Лазов, Мартин Газиев, Ангел Грънчов, Симеон Вешев, Янко Ангелов, Александър Праматаров, Петър Атанасов, Станислав Маламов, Валери Домовчийски, Мариян Тонев
Източник: trafficnews.bg