Ботев и Лудогорец за трети път ще играят във финала

...

Ботев и Лудогорец за трети път на финал

Ботев и Лудогорец за трети път ще играят във финала в шампионата за Купата на България. До момента двата тима имат еднакъв баланс във финалите - 1:1.
Прочетете още
През 2014-та година на стадион " Лазур " в Бургас Лудогорец печели с 1:0 трофея след гол на Роман Безяк в 58-та минута.

Три години по-късно през 2017-та година Ботев подвига трофея, откакто побеждава Лудогорец с 2:1 на националния стадион " Васил Левски " в София. Омар Косоко откри в 43-та минута, а Антонио Вутов в 52-та удвоява преднината на " канарчетата " след страхотна офанзива на отбора. Клаудиу Кешерю в 80-та минута понижава и оформя крайния резултат. Тогава това е първи трофей на Ботев от 1981г. В същата година пловдивчани победиха Лудогорец с дузпи във финала за Супрекупата и направиха дубъл.

Финалът е на следващия ден - 15 май от 19:00ч. на националния стадион " Васил Левски ".

Двата тима ще играят един против различен и във финала за Суперкупата, който най-вероятно ще бъде през това лято.

Той също ще е трети и още веднъж има тъждество в общия баланс във финала.

През 2014-та година Ботев загуби финала с 1:3 в Бургас, а през 2017-та година Ботев завоюва след дузпи, а постоянното време приключи 1:1.
Източник: trafficnews.bg