Боташ имат перфектен договор. Те не са уязвими по него.

...
Боташ имат перфектен договор. Те не са уязвими по него.
Коментари Харесай

Борисов: Турската страна трябва да прояви воля по договора с Боташ, иначе добросъседството ще бъде нарушено

" Боташ " имат съвършен контракт. Те не са уязвими по него. Техните отговорности са си ги изпълнили. Договорът е по този начин подписан, че ние имаме единствено отговорности, те имат единствено права. Ако в границите на добросъседството не се прояви воля и от страна на турската страна, добросъседството ще бъде нарушено. Това им споделих на сътрудниците там. Това съобщи водачът на ГЕРБ Бойко Борисов в коридорите на Народното събрание по отношение на визитата си при турския президент Реджеп Ердоган, оповестяват от " Фокус ".

" Този контракт е извънредно неблагоприятен на България. Вече над половин милиард изискуем и дано да помислим по какъв начин да излезем от него дружно ", изясни Борисов.

Той още веднъж уточни, че в случай че страната ни изиска да приключи контракта, тя ще би трябвало да заплати над 6 милиарда лв. неустойки. По думите му това ще скапе добросъседството сред България и Турция.

" Прекратявайки го на съд, всеки правист знае, че те ще ни осъдят за 6 милиарда лв.. Да, ще получат едни пари от България, само че ще си изгубят добросъседството. Мисля, че президентът Ердоган по никакъв метод не желае да си скапва връзките с България ", изясни той.

Бойко Борисов акцентира, че неговата аудиенция в Турция не е била за предоговарянето на параметрите на контракта.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР