Бостън Селтикс постигна четвърта поредна победа, след като надигра у

...

Бостън записа 30-а победа за сезона, Денвър се възползва от проблемите на Финикс

Бостън Селтикс реализира четвърта поредна победа, откакто надигра вкъщи Ню Орлиънс със 125:114, а Джейлън Браун направи персонален връх за сезона от 41 точки. Браун добави и 12 битки, като 8 от тях бяха през второто полувреме.

Джейсън Тейтъм добави 31 точки и също беше мощен под коша, взимайки 10 отскочили топки. Малкълм Брогдън остана с 20, а Ал Харфорд наниза четири тройки и приключи мача с 14 точки.

С този триумф Бостън има към този момент 30 победи от 42 мача и изрично е отпред в цялата Източна конференция. Гостите от Ню Орлиънс са на 2-о място в Югозападната дивизия с 25/17. Си Джей Маккалъм осъществя 38 пункта за Пеликанс, като това е пети следващ мач за него с 25 точки или повече. Наджи Маршъл добави 18, а Трей Мърфи Трети остана с 15.

Jayson Tatum in the Celtics win:

31 PTS
10 REB
4 AST
— NBA (@NBA)
Денвър Нъгетс продължава да води здрава борба с Мемфис за върха в Западната Конференция, откакто победи със 126:97 Финикс Сънс. Никола Йокич още веднъж беше над всички, вкарвайки 21 точки и добави 18 рибаунда, както и 9 асистенции преди да излезе  от игра в четвъртата част. За Денвър това е 12-а поредна домакинска победа през сезона.

Боунс Хайланд добави 21 точки, а Джамал Мъри – 16. За Нъгетс това е 14-а победа от 17 мача.

А ден откакто победиха Голдън Стейт без четирима титуляри и с доста лимитирана ротация на състава, играчите на Сънс този път нямаха прохлада и сили да се опълчват на втори мощен противник в границите на два дни. Днес те имаха единствено 10 индивида на пейката, като най-резултатни от тях бяха Тори Крейг с 16 точки и Джош Окоджи с 14.

Конкурентът им за върха на Запад все още – Мемфис победи със 135:129 Сан Антонио Спърс. Джа Морант вкара 38 точки, Джарън Джаксън добави 21 и 12 битки. Успехът за Гризлис е осми поред и те също имат 28 победи и 13 провали.