Бостън Селтикс победи Бруклин Нетс със 126:120 у дома в

...

Бостън сломи Бруклин след 54 точки на Тейтъм

Бостън Селтикс победи Бруклин Нетс със 126:120 вкъщи в мач от постоянния сезон на НБА. Двубоят бе извънредно равносилен, като Келтите стигнаха до триумфа в последната четвърт.

Джейсън Тейтъм изигра свръхестествен мач и приключи с 54 точки, а Джейлън Браун добави още 21 точки.

За Нетс Кевин Дюрант вкара 37 точки, а Кайри Ървинг добави още 19 точки.

В различен забавен мач от тази нощ Милуоки пречупи Финикс вкъщи със 132:122. Бъкс стигна до успеха в последните минути, когато направи серия от 12:1 против противника си, който беше без двете си огромни звезди Девин Букър и Крис Пол.

Героят за спечелилите беше Крис Мидълтън, който приключи с 44 точки. Джрю Холидей добави още 24 точки, а Яник Антетокумпо приключи с „ дабъл-дабъл” от 19 точки и 13 битки. За Финикс ДеАндре Ейтън вкара 30 точки, а Камерън Пейн добави още 23.

Срещи от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада:

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Филаделфия 39 победи/24 загуби, Бостън 38/27, Торонто 34/30

Централна дивизия: Милуоки 40/25, Чикаго 39/25, Кливланд 37/27

Югоизточна дивизия: Маями 43/22, Шарлът 32/33, Атланта 31/32