Бостън се наложи над гостуващия вицешампион Кливланд с 96:83 и

...

Бостън се доближи на победа от финала

Бостън се наложи над гостуващия вицешампион Кливланд с 96:83 и поведе с 3:2 победи във финалната серия в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Новобранецът Джейсън Татум се отличи с 24 точки и 7 битки, Джейлън Браун добави 17 точки, а Ал Хорфорд способства с 15 точки и 12 битки за триумфа. ЛеБрон Джеймс приключи с 26 точки, 10 битки и 5 асистенции за гостите, а Кевин Лав се регистрира с 14 точки и 7 битки, само че това не беше задоволително.

Бостън, който пое контрола върху мача още от първите минути и при започване на втората четвърт към този момент водеше с 36:19, записа десета победа в 10 семейства в плейофите.

Статистиката сочи, че тимът, спечелил петия мач в плейофна серия на НБА, с който повежда с 3:2, продължава напред в 83 % от случаите (167 от 201).

Бостън се стреми към първи край в лигата от 2010 година, когато загуби купата в седем мача от Лос Анджелис Лейкърс.

Кливланд пък игра за трофея в предходните три сезона, а ЛеБрон Джеймс има седем следващи финала, първите четири от които с Маями.