Бостън разгроми Ню Йорк с 28 точки разликаТимът на Бостън

...

Бостън разгроми Ню Йорк с 28 точки разлика

Тимът на Бостън Селтикс записа изразителна победа над Ню Йорк Никс със 128:100. Домакините имаха предимство във всичките четири елементи и ги завоюваха с 38:30, 31:28, 30:26 и 29:16. Най-резултатен за четвъртата поредна победа на Бостън стана Кайри Ървинг с 22 точки, а Джейлън Браун вкара 21.

Юта Джаз също реализира безапелационен триумф вкъщи, побеждавайки Хюстън със 118:91. Решаваща се оказа последната четвърт, която "джазмените" завоюваха с 38:11.

Крилото на Юта Дерик Фейвърс приключи с дабъл-дабъл - 24 точки и 10 битки, а за гостите Клинт Капела осъществя 12 пункта и 10 битки. За Юта това е четвърта победа в последните пет мача на тима, до момента в който "ракетите" претърпяха шеста загуба в осем срещи.

Портланд Трейл Блейзърс прекъсна серия от три провали с победа над Финикс Сънс със 108:86. И тук всичко се реши в последната четвърт, в която Портланд разгроми противника си с 34:9. Деймиън Лилард означи 25 точки за спечелилите, а Джейк Лейман една по-малко. /БГНЕС
Източник: bgnes.com