Бостън преодоля дефицит от два гола и спечели с 4:2

...

Бостън спечели първия мач от финалната серия за купа Стенли

Бостън преодоля недостиг от два гола и завоюва с 4:2 като хазаин на Сейнт Луис в първия заключителен плейоф за купа " Стенли " в Националната хокейна лига.

Брейдън Шен изведе гостите напред в 7:23 минута на мача, а при започване на втория интервал той асистира за втория гол на Владимир Тарасенко.

До края Бостън доминираше, като Конър Клифтън върна едно попадение в 2:16 минута на втората част, а след още десетина минути Чарли МакАвой изравни.

Шон Кюрали, който се отличи и с асистенция при попадението на Клифтън, даде задатък на домакините за първи път в дуела в 5:21 минута на третата част, а Брад Марчанд реши всичко на празна врата 1:49 минути преди края.

Туука Раск отрази 18 удара, до момента в който Джордън Бинигтън на вратата на Сейнт Луис беше доста по-ангажиран, само че неговите 34 спасявания не помогнаха да бъде избегната загубата.
Втората среща е след два дни още веднъж в Бостън.