Бостън постигна внушителна победа със 7:2 като гост на Сейнт

...

Бостън разгроми Сейнт Луис в мач номер 3 от финала за Купа Стенли

Бостън реализира внушителна победа със 7:2 като посетител на Сейнт Луис Блус и поведе с 2:1 победи във финалната серия за Купа Стенли.

Бруинс вкараха три гола в първия интервал, с цел да имат цялостна доминация над мач номер три, който се организира в Сейнт Луис. Разписаха се Патрис Бержерон, Чарли Койл и Шон Курали. Домакините одобряваха мач за Купа Стенли за първи път от 49 години, само че нямаше какво да честват. Дейвид Пастарнак добави още един гол единствено 41 секунди след старта на втория интервал, с цел да даде на Бостън преимущество от 4:0. Иван Барбашев върна най-малко за малко вярата на Сейнт Луис, само че Тори Круг направи 5:1. След 5:24 минути от третата част Колтън Парейко понижи на 2:5. В края на срещата Бостън се възползва от преимуществото си и вкара още две попадения посредством Ноел Ачари и Маркус Йохансон. Вратарят на Бруинс Туука Раск направи 27 спасявания.
#NHLBRUINS WIN GAME 3!!!

7-2 over St. Louis. B's lead the Cup Final 2-1. pic.twitter.com/QcROU6OZuT
— Boston Bruins (@NHLBruins) June 2, 2019 Четвъртата среща е в понеделник още веднъж в Сейнт Луис.