Бостън Брюинс стана отборът, който достига най-бързо до 100 точки

...

Бостън Брюинс стана отборът, достигнал най-бързо до 100 точки в историята на НХЛ

Бостън Брюинс стана тимът, който доближава най-бързо до 100 точки в цялата над стогодишна история на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада.

Тази нощ " мечоците " надиграха със 7:1 гостуващия Бъфало Сейбърс, с цел да запишат деветата си поредна и общо 48-ма победа през сезона в изиграни едвам 61 мача. С триумфа те прибавиха нови две точки към актива си и към този момент имат 101.

До момента най-бързо до стоте точки бе достигал съставът на Монреал Канейдиънс, който през сезон 1976/77 прави това в 62 мача. Бостън (сезон 1971/72), Тампа Бей (сезон 2018/19) и Монреал (сезон 1977/78) пък реализират по 100 точки в 63 мача.
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "
Головете за успеха на Бостън вкараха Дмитри Орлов, Якуб Лауко на два пъти, Павел Заха, Давид Пастърнак, Патрис Бержерон и Конър Клифтън, до момента в който за Бъфало се разписа Кейси Мителщад, като всички голове в мача паднаха след средата на втората третина, а шест от осемте попадения бяха вкарани в заключителните 12 игрови минути.

В различен мач от тази нощ Отава Сенатърс реализира победа с 5:3 при гостуването си на Ню Йорк Рейнджърс. " Сенаторите " изоставаха с 0:1 след първия интервал и с 2:3 след втория, само че с попадения на Дерик Брасар, Клод Жиру и Тим Щюцле реализираха поврат, с цел да запишат четвъртата си поредна победа и да се приближат единствено на четири точки от зоната на плейофите.

Другите два гола за Отава бяха дело още веднъж на Браса и на Шейн Пинто. За Рейнджърс точни бяха Крис Крейдър, Джейкъб Труба и Владимир Тарасенко.

В Западната конференция Минесота Уайлд реализира трета поредна победа след триумф с 2:1 над Ванкувър Канъкс.

Кирил Капризов изведе гостите от Минесота напред в резултата след единствено 44 секунди игра, само че Брок Бузер възвърне равенството четвърт час след началото на срещата.

Отново Капризов вкара оказалото се победно попадение за " дивите " в третата минута на втория интервал. С огромна заслуга за успеха на Минесота бе и вратарят-ветеран Марк-Андре Флюри, който избави 21 удара. Неговият сътрудник Тачър Демко отрази 34 шайби.