Бостън Брюинс преодоля два гола дефицит и спечели първия финал

...

Бостън Брюинс обърна Сейнт Луис Блус и поведе във финалната серия

Бостън Брюинс преодоля два гола недостиг и завоюва първия край за " Купа Стенли " против Сейнт Луис Блус с 4-2. Домакините преобладаваха през втората третина, когато съумяха да изравнят за 2-2, Шон Курали вкара решаващия гол при започване на третата част, овладявайки шайбата с крайник. Брад Маршанд на празна врата оформи крайния резултат.
 Финландия победи Канада и е с трета Световна купа в хокея на лед

Марко Антила донесе обрата за спечелилите

Играчите на Бостън имаха десетдневна отмора, изчаквайки да свърши серията сред Сейнт Луис и Сан Хосе в Западната конференция. Те изоставаха с два гола при започване на втората третина, когато Владимир Тарасенко означи за Блус.
 Снимка 425693
Сейнт Луис игра три финала в първите три години от съществуването си сред 1968 и 1970 години, само че трите пъти загуби катастрофалн, в това число и от Бостън през 1970 година.

" Първата третина беше доста солидна. Мисля, че направи доста хубави неща ", показа наставникът на гостите Крейг Берубе.

Чарли Макевой изравни с китков удар, изпращайки шайбата под ръкавицата на Джордан Бинингтън. В началото след 7 минути игра Брейдън Шен беше разкрил за Сейнт Луис.

Втората среща е още веднъж в Бостън в нощта на сряда против четвъртък от 3:00 часа.