БОСТЪН (AP) — Донован Мичъл отбеляза 29 точки, Евън Мобли

...

29-те точки на Мичъл помагат на Кавалиърс да победи Селтикс със 118-94, равенство в серията по 1 мач за всеки

БОСТЪН (AP) — Донован Мичъл означи 29 точки, Евън Мобли имаше 21 точки и 10 битки, а Кливланд Кавалиърс победиха поставеният преди всичко Бостън Селтикс със 118-94 в четвъртък вечерта, с цел да изравни своите серии от плейофите във втория кръг с по един мач.

Две нощи след загуба с 25, като Мичъл вкара 33, само че получи дребна помощ, Кавалиърс завоюваха преднина през третата четвърт и дадоха отговор със личен удар. Мичъл вкара 16 в третия, като вкара три следващи коша при започване на четвъртия, в това число тройка от 28 фута, която го накара да свие плещи, до момента в който се връщаше обратно в отбрана.

Джейсън Тейтъм вкара гол 25 за Бостън, а Джейлън Браун добави 19 точки. Но Дерик Уайт, чиито 25 точки в мач 1 помогнаха на Селтикс да победят със 120-95, съумя да вкара единствено 10 точки, като пропусна седем от осемте си опита за 3 точки.

Серията се реалокира в Кливланд за игрите 3 и 4 в събота и понеделник, с връщане до Бостън за игра 5 в сряда.

Карис Левърт вкара 21 от аварийна скам...