БОСТЪН (AP) — Джейсън Тейтъм отбеляза 27 точки, Джейлън Браун

...

Селтикс подобряват до 12-0 у дома зад 27-те точки на Джейсън Тейтъм при победата със 116-107 над Кавс

БОСТЪН (AP) — Джейсън Тейтъм означи 27 точки, Джейлън Браун имаше 22, а Бостън Селтикс победиха Кливланд Кавалиърс със 116 -107 в четвъртък вечер, с цел да се усъвършенства до 12-0 вкъщи.

Изправяйки се против Кавалиърс за втори следващ мач в TD Garden след победа във вторник, Бостън завоюва за шести път от общо седем мача.

Кристапс Порзингис добави 18 точки, Джру Холидей имаше 15, а Дерик Уайт 14 за Селтикс, които имат най-хубав резултат в Източната конференция. Тейтъм добави 11 битки, а петимата титуляри означиха двуцифрен брой голове.

Донован Мичъл изпревари Кливланд с 31 точки, Карис Левърт приключи с 26, а Дариус Гарланд имаше 19. Кавалиърс изгубиха три следващи точки.

След като двуцифрената им преднина беше понижена до три в последната четвърт, Селтикс още веднъж поеха контрола. Тейтъм провокира бърз удар с изгубване и крачка обратно с 3 точки, увеличавайки преднината на Бостън до 101-91 8 1/2 минути преди края.