БОСТЪН (AP) — Джейлън Браун се завърна след отсъствие от

...

Браун вкарва 31 точки, поставя коша за тайбрека на Корнет, докато Селтикс победи Раптърс със 120-118

БОСТЪН (AP) — Джейлън Браун се завърна след неявяване от един мач, с цел да вкара 31 точки и зарежда Люк Корнет за коша за тайбрека като Бостън Селтикс победи Торонто Раптърс със 120-118 в петък вечер.

След като Скоти Барнс изравни мача на 116 с тройка 47 секунди преди края, Бостън откри Корнет за забивка 32 секунди преди края. Преднината на Бостън беше 119-117, когато Барнс караше по алеята, само че не съумя да приключи. Намален с три пъти след повтаряне, което откри, че има нарушаване преди последния сигнал, Паскал Сиакам от Торонто отиде до линията с 1,4 секунди преди края. Той направи първия, само че пропусна втория, до момента в който Селтикс стопиха оставащото време.

Браун, който пропусна успеха на Бостън в продължения в четвъртък, която изпрати Детройт Пистънс до рекордна 28-а поредна загуба заради травма в гърба, вкара тройки при три следващи притежания през първата четвърт. Стражът на звездите стреля 5 от 6 оттатък дъгата и също по този начин хвана 10 битки.