БОСТЪН (AP) — Джейлън Браун отбеляза 29 точки, Джейсън Тейтъм

...

Браун, Тейтъм водят Селтикс до 3-та най-голяма победа в историята на франчайза, 140-88 над уморените Уориърс

БОСТЪН (AP) — Джейлън Браун означи 29 точки, Джейсън Тейтъм имаше 27 на 26-ия си рожден ден, а НБА- най-хубавият Бостън Селтикс записа третата си най-голяма облага в историята на франчайза, побеждавайки изтощения Голдън Стейт Уориърс със 140-88 в неделя.

Пейтън Причард добави 19 точки за Бостън, което удължи най-хубавата му победна серия за сезона до 11 игри. Селтикс поведоха с рекордните за франчайза си 44 точки на полувремето и ги усилиха до 51 при започване на третата четвърт, преди треньорът Джо Мазула да отиде при запасите си през останалата част от пътя.

Стивън Къри не игра второ полувреме и приключи с най-ниските за сезона четири точки за Голдън Стейт, най-малкото му, откогато имаше три точки за 16 минути на 16 март 2022 година в Бостън – мач, който той напусна с травма на крайници. Къри беше 2 от 13 от терена в неделя и пропусна всичките си девет опита за 3 точки, в това число поредни въздушни топки в първата четвърт.

Уориърс завоюваха 11 от 13, в това число...