БОСТЪН (AP) — Артеми Панарин бе приписан с три гола

...

Артеми Панарин отбеляза хеттрик, за да помогне на Рейнджърс да победи най-добрия в НХЛ Бруинс с 5-2

БОСТЪН (AP) — Артеми Панарин бе приписан с три гола – вторият, когато нападателят на Бруинс Джейк Дебруск чукна шайбата в мрежата на Бостън в последната минута на втория интервал — и Ню Йорк Рейнджърс победиха Бостън с 5-2 в четвъртък вечерта.

Третата победа на Рейнджърс над Бостън в толкоз опити този сезон затвори водачите в дивизия Метрополитън в границите на една точка от защитаващите спечелилите на Presidents' Trophy за най-хубав връх в НХЛ.

Адам Фокс също вкара и Джонатан Куик спря 24 удара за Ню Йорк, който завоюва шест от последните си осем мача. Мика Зибанеджад добави празен гол две минути преди края, а Панарин добави рекордния си 41-ви гол за сезона минута по-късно, до момента в който вратата на Бруинс към момента е празна.

ДеБруск и Джъстин Бразо вкараха за Бостън, а Джереми Суейман направи 26 спасявания. Бруинс, които имат 97 точки този сезон против 96 за Ню Йорк, изгубиха едвам за повторно в седем мача.

Бруинс поведоха с 1-0, когато Панарин означи през краката...