Борусия (Мьонхенгладбах) се сбогува с шансове си за някаква сензация

...

Безобразната защита спря Гладбах за нещо голямо

Борусия (Мьонхенгладбах) се сбогува с шансове си за някаква сензация този сезон, откакто записа втора поредна домакинска загуба с 0:3 и към този момент е на 8 точки от върха в Бундеслигата. Днес “жребчетата” се издъниха против Волфсбург след немислими неточности в отбрана. Гостите уцелиха вратата единствено в три случая, само че при всичките от тях стигнаха до попадение. В същото време Гладбах пропусна всичките си шансове и в този момент даже може да изпадне от тройката.

Attempts
Gladbach 13-5 Wolfsburg

Goals
Gladbach 0-3 Wolfsburg

Clinical Wolves #BMGWOB pic.twitter.com/hcFUbNUTJg
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) February 23, 2019
През първото полувреме домакините имаха най-малко три благоприятни условия за гол, които бяха пропилени от еднакъв футболист - Флориан Нойхаус. В единия случай той удари греда. “Вълците” изчакаха своя момент и в 38-ата минута Яник Герхарт засече в мрежата за 0:1.

В 68-ата Адмир Мехмеди удвои преднината на Волфсбург след подаване чак от вратаря си Коен Кастеелс. В 83-ата минута Мехмеди осъществя още един път след нов подарък от страна на отбраната пред Ян Зомер.

При 0:1 домакините претендираха за дузпа, само че реферът не я даде след консултация с ВАР.

С третата си победа в последните четири кръга Волфсбург към този момент е на пето място в класирането. След седмица “вълците” одобряват Вердер (Бремен), а Борусия отново ще е хазаин - на Байерн (Мюнхен). СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 23 кръг, събота 23 февруари  Борусия Мьонхенгладбах 0:3краен резулат  Волфсбург