Борусия (Мьонхенгладбах) разби с 4:0 у дома Айнтрахт (Франкфурт). Любопитен

...

Гладбах се разправи с гонещия ШЛ Айнтрахт

Борусия (Мьонхенгладбах) разруши с 4:0 вкъщи Айнтрахт (Франкфурт). Любопитен факт бе, че в дните преди дуела " жребчетата " оповестиха, че треньорът на " орлите " Ади Хютер застава отпред на отбора от новия сезон.

Двубоят стартира мощно за домакините, които поведоха в 10-ата минута. Разписа се Матиас Гинтер след подаване на Йонас Хофман. След час игра Гладбах удвои задатъка си посредством Хофман.

В 67-ата минута Рами Бенсебаини бе прецизен за 3:0. Дълбоко в добавеното време Ханес Волф оформи крайното 4:0.

С триумфа " жребчетата " събраха 43 точки и заемат седмо място във краткотрайното класиране. Айнтрахт е четвърти с 53 точки.

В различен мач от кръга Фрайбург разруши Шалке с 4:0. Още в 7-ата минута Лукас Хьолер откри резултата. В 22-ата минута Роланд Шалай удвои. През второто полувреме още два гола вкара Кристиян Гюнтер (50,74).

Унион победи с 2:1 Щутгарт вкъщи. В 20-ата минута Гриша Прьомел изведе напред " стоманените ". В 43-ата минута Петър Муса удвои. В началото на второто полувреме Филип Форстер оформи крайното 2:1.

Аугсбург и Арминия не съумяха да си отбележат попадения.
 Байерн победи Волфсбург с 3:2 като посетител