Борусия (Мьонхенгладбах) изигра много силен мач срещу Байер (Леверкузен) и

...

Дори Рамбо не успя да спре Гладбах за трите точки

Борусия (Мьонхенгладбах) изигра доста мощен мач против Байер (Леверкузен) и се наложи с 2:0 на собствен терен в среща от откриващия кръг в Първа Бундеслига. Йонас Хофман осъществя първия гол от углавен удар в 55-ата минута, а единствено три по-късно се разписа и Фабиан Джонсън. Освен това домакините пропуснаха още една дузпа преди почивката, която беше избавена от Рамазан Йозджан, прочут като Рамбо, който парира удара на Торган Азар.

Özcan with some goalkeeping heroics in the first half to deny @HazardThorgan8 from 12 yards and keep the scores level #BMGB04 pic.twitter.com/6qPjhiWkuX
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) August 25, 2018
Срещата обаче можеше да тръгне по напълно различен път, тъй като още през първото полувреме гостите от Леверкузен удариха две греди посредством Лукас Аларио и Леон Бейли, а Кевин Фоланд направи 100-процентов пропуск в 33-ата минута.

Наставникът на Борусия Дитер Хекинг заслужи поздравления със смелостта си да заложи на двама дебютанти в лицето на 18-годишния Луис Джордан Бейер и 21-годишния Флориан Нойхаус. Вторият от тях завоюва дузпата, от която Хофман даде задатък на своите.

Solid debut from Florian #Neuhaus

The 21-year-old is replaced by @Deniszakaria8 for the closing stages. #BMGB04 2-0 (89') pic.twitter.com/gPQJniMD1m
— Gladbach (@borussia_en) August 25, 2018
Играчите на Гладбах също удариха една греда - в 69-ата минута, когато Йозджан отново се намеси решаващо.

Липсата на шанс у играчите на Байер се затвърди малко преди края, когато Аларио отново не съумя да осъществя от близко с глава.

Дебют за “жребчетата” записа рекордната покупка Аласан Плеа, за който бяха платени към 20 млн. евро на Ница. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА
КЛАСИРАНЕ

ПРОГРАМАТА НА БОРУСИЯ (М)
ПРОГРАМАТА НА ЛЕВЕРКУЗЕН Бундеслига 1 кръг, събота 25 август  Борусия Мьонхенгладбах 2:0краен резулат  Байер Леверкузен