Борусия (Дортмунд) се класира за финала за Купата на Германия

...

Борусия е финалист за Купата на Германия след бой над палача на Байерн

Борусия (Дортмунд) се класира за финала за Купата на Германия след разгромна победа с 5:0 над втородивизионния Холщайн Кил. Головете за " жълто-черните " паднаха през първото полувреме. На два пъти се разписа Джовани Рейна, а по едно попадение прибавиха Марко Ройс, Торган Азар и Джуд Белингам.

Борусия ще спори с Република България (Лайпциг) за трофея.

Борусия поведе в 16-ата минута. Тогава Джейдън Санчо с прекрасен пас откри Джовани Рейна, който преодоля вратаря за 1:0. Седем минути по-късно американецът удвои. Младокът бе открит на два-три метра от голлинията от Герейро и вкара за 2:0.

В 26-ата минута Марко Ройс направи резултата типичен след подаване на Емре Джан.

Борусия продължи да господства и вкара четвърти гол в 32-ата минута. Тогава отбраната на Холщайн Кил сбърка, което разреши на Торган Азар да се освободи и да означи за 4:0.

В 42-ата минута Санчо откри Джуд Белингам, който с акуратен удар от границата на наказателното поле направи Томас Даане беззащитен за пети път.

През второто полувреме " жълто-черните " доста понижиха оборотите. Тимът на Един Терзич сътвори още няколко положителни положения за гол, само че Белингам и Матс Хумелс пропуснаха.
 Драма с продължения, гол в последната секунда и Република България (Лайпциг) е на край за Купата на Германия