Борусия Дортмунд разби с 5:0 Кьолн в двубой от 4-ия

...

Борусия Дортмунд громи, лидер е

Борусия Дортмунд разруши с 5:0 Кьолн в дуел от 4-ия кръг на Бундеслигата. Головете за триумфа осъществиха Филип и Обамеянг на два пъти и Папастатопулос.

Головата фиеста стартира още във втората минута, откакто Ярмоленко откри Филип и той не остави късмет на стража на "козлите " за 1:0.

Точно в края на първото полувреме Папастатопулос се разписа и Дортмунд поведе с 2:0. В средата на полувремето Обамеянг пропусна да открие головата си сметка в този мач.

Буквално в първата минута на второто полувреме Обамеянг пропусна да се разпише след удар от точката на дузпата.

Буквално в две минути Борусия осъществя две попадения - в 59-ата Обамеянг беше прецизен от дузпа, а в идната минута още веднъж той беше прецизен след пас на Пишчек.

В 69-ата минута на дуела Филип наниза 5-ия гол в мача.

След този триумф Борусия е на първата позиция с актив от 10 точки, а Кьолн е на последното място без извоювана точка.