Борусия (Дортмунд) приключи участието си в турнира за Купата на

...

Вердер изхвърли Борусия от турнира за Купата на Германия

Борусия (Дортмунд) завърши присъединяване си в шампионата за Купата на Германия. Рурци бяха спрени на 1/8-финалната фаза от конкуренцията.

За тяхна сметка напред в надпреварата не престават футболистите на Вердер (Бремен).

" Бременските музиканти " завоюваха трагичната и резултатна борба сред двете единайсеторки с 3:2.
 Ерлинг Халанд и Джейдън Санчо изнесоха футболна лекция на Унион

Норвежецът има към този момент 7 гола за малко повече от 130 минути игра

Домакините водеха с 2:0 до почивката. Точни в тяхна изгода бяха Зелке и Леонардо Битенкурт.

Първият даде преднина на отбора си след 16 минути игра, а немският му съотборник се разписа след тъкмо половин час игра.
 Волфсбург завоюва гостуването си на Падерборн с 4:2

Червен картон на футболиста на домакините Гинчек се оказа решителен за триумфа на " вълците "

Брандт асистира на Ерлинг Халанд за постоянния му в последно време гол в интерес на гостите малко след час игра, само че Рашица вкара за 3:1 двадесет минути преди приключването на постоянното време.

17-годишният Джовани Рейна вкара за 3:2, само че нов гол по този начин и не падна, което постави завършек на присъединяване на гостите в тази конкуренция.

Един от кандидатите за купата в Бундеслигата РазенБалшпорт (Лайппциг) също е навън от шампионата, откакто загуби с 1:3 при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт).
 Тимо Вернер: Ще бъде занимателно да поиграя в британската Висша лига

" Когато си на 23 години и вкарваш по 20 гола на сезон, безусловно ще бъдеш забавен на някого "

Андре Силва даде задатък на домакините от дузпа след 17 минути игра и това бе единственият гол за първата част.

След почивката Филип Костич удвои преднината на " орлите " след пас на Роде, а Даниел Олмо понижи след пас на Анхелиньо.

Филип Костич оформи крайния резултат в петата минута на добавеното време след подаване на Гонсало Пасиенсия.
 Херберт Хайнер: При Флик изглеждаме по този начин, както бихме желали
Босът на Байерн: При Флик изглеждаме по този начин, както бихме желали

" Ние към този момент изразихме доверието си в Флик до края на сезона "