Борусия Дортмунд постигна важна победа с 2:1 в гостуването на

...

Борусия Мьонхенгладбах - Борусия Дортмунд 1:2 в мач от Бундеслигата

Борусия Дортмунд реализира значима победа с 2:1 в гостуването на Борусия Мьонхенгладбах от 29-ия кръг на Бундеслигата. Два гола за " жълто-черните " вкара Марсел Забицер, а Максимилиан Вьобер съумя да се разпише за домакините.

Гостите от Дортмунд поведоха в резултата в 22-ата минута, когато Марсел Забицер, беше прецизен и прати топката в мрежата на Йонас Омлин.

Само пет минути по-късно Нейтън Нгуну фаулира Шлотербек в наказателното поле, което означаваше и дузпа за гостите. Забицер застана зад топката и още веднъж не сгреши и в 28-ата минута повиши резултата.

Домакините се върнаха в срещата в 36-ата минута, когато Максимилиан Вьобер с глава вкара попадение.

Три минути след началото на второто полувреме Омлин фаулира Карим Адейеми в наказателното поле и съдията още веднъж уточни бялата точка. Дузпата бе изпълнена, само че ВАР се намеси и анулира третия гол на Забицер.

В 55-ата минута Дортмунд остана с човек по-малко, откакто Карим Адейеми получи втория си жълт картон.

Въпреки това обаче те съумяха да задържат преднината си и завоюваха.
 Атлетико (Мадрид) - Борусия (Дортмунд) 2:1 (Развой на срещата по минути) онлайн
Атлетико (Мадрид) - Борусия (Дортмунд) 2:1 (Развой на срещата по минути)