Борусия Дортмунд победи отбора на Копенхаген с 3:0 в първия

...

Борусия Дортмунд тръгна с класическа победа в Шампионска лига

Борусия Дортмунд победи тима на Копенхаген с 3:0 в първия мач от груповата фаза на Шампионска лига. Двата тима от Група G премериха сили в мач на " Сигнал Идуна Парк ". Марко Ройс поведе Дортмунд към триумфа с гол в 35-та минута, а малко по-късно в 42-та минута Рафаел Герейро направи резултата 2:0. Джуд Белингам направи резултата 3:0 в 83-та минута. ВАР анулира гол поради засада на Копенхаген в 89-та минута.
Снимка: БГНЕС  Борусия Дортмунд потегли с класическа победа в Шампионска лига
Домакините започнаха мощно, като още в 5-та минута стигнаха до наказтелното поле на Копенхаген, само че топката беше избита. В 9-та минута Юлиан Бранд нанесе мощен удар към вратата на гостите, само че бе блокиран от бранител на датчаните. " Жълто-черните " продължиха с натиска, като даже Марко Ройс имаше добър късмет в 11-та минута, само че още веднъж прелестната игра в отбрана на Копенхаген резервира нулевото тъждество.