Борусия Дортмунд победи Нюкасъл с 2:0 в мач от 4-ия

...

Борусия Дортмунд спечели домакинството си на Нюкасъл и ожесточи интригата в група F

Борусия Дортмунд победи Нюкасъл с 2:0 в мач от 4-ия кръг на груповата фаза в Шампионска лига. Възпитаниците на Един Терзич се разписаха по един път в двете полувремена, с цел да се поздравят с триумфа.

Никлас Фюлкруг откри резултата на стадион " Сигнал Идуна Парк " в Дортмунд в 26-ата минута. Марсел Забицер проби в наказателното поле и върна топката към своя съотборник, който стреля от придвижване за 1:0.

След почивката " жълто-черните " удвоиха задатъка си. Домакините реализираха скоростна контраофанзива, която Юлиан Бранд приключи с удар по земя в далечния ъгъл на противниковата врата, защитавана от Ник Поуп.

Борусия Дортмунд оглави класирането в група " F " с актив от 7 точки. Нюкасъл остава на 3-ата позиция в подреждането с 4 пункта. По-късно довечера е дуелът сред Милан и Пари Сен Жермен.