Борусия (Дортмунд) победи Манчестър сити в първия мач от силния

...

Големите футболни контроли започнаха с победа на "Борусия" срещу "Манчестър сити"

Борусия " (Дортмунд) победи " Манчестър сити " в първия мач от мощния интернационалния шампионат за другарски мачове International Champions Cup. Единственото попадение в дуела беше дело на Марио Гьотце, който се разписа от дузпа в 28-ата минута.

Контролата се игра на стадион " Сокър филд " в Чикаго пред 35 хиляди фенове. Английският първенец и четвъртият в Бундеслигата бяха без по-голямата част от главните си играчи, които получиха по-дълга отмора поради присъединяване си в международното състезание в Русия.

Големите футболни контроли започнаха с победа на
© Reuters

Пеп Гуардиола стартира с Клаудио Браво на вратата, а останалите титуляри бяха Джейсън Денайер, Ерик Гарсия, Люк Болтън, Александър Зинченко, Джак Харисън, Фил Фоудън, Брахим Диас, Дъглас Луис, Рияд Марез и Лукас Нмеча.

За " Борусия " с изключение на голмайстора Гьотце стартираха Марвин Хитц, Йомер Топрак, Дан-Аксел Загаду, Херберт Бокхорн, Марсел Шмелцер, Дзенис Бурнич, Себастиан Роде, Кристиан Пулишич, Якоб Бруун Ларсен и Александър Исак.

Германският тим стартира по-добре мача. Първата заплаха пристигна в 11-ата минута, когато Гьотце стреля с левия крайник от 11-12 метра, само че Браво умерено улови. В 28-ата минута жълто-черните получиха дузпа за нарушаване на Зинченко против Пулишич, а Гьотце не сбърка от бялата точка.

Четири минути по-късно Исак имаше отлична опция да усили задатъка на " Борусия ". Той се измъкна зад отбраната и преодоля Браво, само че по-късно от дребен ъгъл не съумя да откри вратата.

Едва в края на полувремето " Сити " сътвори нещо забавно. Вратарят Хитц обаче направи отлично избавяне след директен свободен удар на Марез. След почивката рекордното попълнени на " жителите " имаше още една опция от свободен изстрел, само че този път прати топката малко настрана.

© Reuters

Двата тима направиха много промени през втората част. За " Сити " Джо Харт размени Браво на почивката, а към 70-ата минута в игра се появиха Айотомива Деле-Баширу, Камерън Хъмфрис, Набил Зубди, Патрик Робъртс, Бенджамен Гаре и Лерой Сане.

В " Борусия " Люсиен Фавер направи смени всичките си полеви играчи още на почивката, като остави единствено Хитц до края на мача. Темпото на игра през второто полувреме беше още по-лежерно, а положения за гол пред двете порти съвсем нямаше.