Борусия Дортмунд победи Аугсбург с 5:1 в мач от 32-ия

...

Борусия Дортмунд загря за реванша с ПСЖ с успех над Аугсбург

Борусия Дортмунд победи Аугсбург с 5:1 в мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. " Жълто-черните " наподобяват в отлична форма преди полуфиналния реванш в Шампионска лига против Пари Сен Жермен (ПСЖ).

през миналата седмица вкъщи, стартира вихрено мача, макар много промени в стартовите 11. И след половин час игра те имаха задатък от 3:0 с два гола на Юсуфа Мукоко и един на Дониел Мален, разписал се в 20-ата. Аугсбург върна едно попадение в 32-ата минута посредством Рубен Варгас, който получи топката в дребното наказателно поле от Арне Майер.

Но Марко Ройс, който след 12 години в Дортмунд, направи 4:1 в 34-ата минута. Освен този гол, през днешния ден той се отличи с две асистенции – едната за втория гол на Мукоко, и още веднъж за Лукас Нмеча, който през втората част вкара за 5:1.

Възпитаниците на Един Терзич заемат 5-ата позиция в класирането с актив от 60 точки. Аугсбург се намира на 9-ото място с 39 пункта.