Борусия (Дортмунд) отпразнува победа с 3:1 като гост на Хофенхайм

...

Борусия удари Хофенхайм като гост и стъпи на върха в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) отпразнува победа с 3:1 като посетител на Хофенхайм и се изкачи до първото място в Бундеслигата, където ще остане най-малко довечера.

" Милионерите " поведоха рано с гол на Фюлкруг в 18-ата минута, само че преимуществото им продължи единствено седем минути, след което Кръмарич изравни за 1:1.
 Снимка 635948
Източник:

В продълженията на първото полувреме Марко Ройс вкара гол, с цел да даде нова преднина на Борусия (Дортмунд), този път с 2:1.

Дортмунд игра с състезател по-малко повече от 20 минути, откакто Бенсебайни си изкара втори жълт картон в 71-ата минута. Хофенхайм се опита да се възползва от това, само че не съумя. В 95-ата минута Борусия вкара нов гол, Риерсон бе голмайстор за крайното 3:1.

С тези три точки Борусия Дортмунд е на върха в таблицата, само че евентуално ще бъде изваден след утрешните мачове.