Борусия Дортмунд надви Унион Берлин с 4:2 като домакин в

...

Борусия Дортмунд обърна Унион Берлин у дома

Борусия Дортмунд надделя Унион Берлин с 4:2 като хазаин в дуел от седмия кръг на немската Първа Бундеслига.

Никлас Фюлкруг даде преднина на " жълто-черните " още в 7-та минута, само че гостите изравниха съвсем мигновено след точната намеса на Робин Госенс. Попадение на Алекс Крал от столичани бе анулирано след интервенция на ВАР.

Гостите поведоха след към половин час игра, когато Леонардо Бонучи се разписа от бялата точка. След паузата обаче Дортмунд подвигна оборотите и вкара три безответни гола. Първо, Нико Шлотербек изравни в 49-та минута, а пет по-късно Юлиан Брант оформи цялостния поврат.

Юлиан Риерсон постави точка на разногласието с четвърти гол в 71-та минута.

Така Дортмунд се изкачи до второто място със 17 точки, на една от краткотрайния лидер Щутгарт. Унион е 13-и с шест пункта.

В идващия кръг берлинчани одобряват Щутгарт, до момента в който за Дортмунд следва домакинство на Вердер Бремен.